Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Влада Польщі запустила сайт із порадами на випадок війни та ядерної загрози

Влада Польщі запустила сайт із порадами на випадок війни та ядерної загрози
Фото: Зображення Yong_ із сайту Pixabay

Центр безпеки Польщі запустив сайт із порадами на випадок війни та ядерної загрози. Про це повідомив портал The Warsaw/Новини Варшава.

Мета урядового ресурсу – підвищити суспільну поінформованість про загрози, які можуть виникнути після атаки з використанням хімічних, біологічних, радіологічних, ядерних та вибухових матеріалів.

Одна з основних рекомендацій – підготовка евакуаційного рюкзака. До нього радять покласти радіо та батарейки до нього, ліхтарик, документи, сірники, захисні маски, карту з місцевими дорогами, компас, відкривачку для банок, їжу на два дні, ніж, олівець та блокнот, комплект столових приладів, дощовик, аптечку, спальний мішок, мішки для сміття, змінний одяг, мило, гель для дезінфекції, пасатижі, лом, багатофункціональний інструмент, готівку в невеликих номіналах, жуйки, шнурки, фільтр-пляшку, стяжний ремінь.

Евакуаційний рюкзак радять зібрати для кожного з членів сім'ї, а також не лише для дому, але й для роботи та автомобіля. Найкращим місцем для укриття від негативних наслідків випромінювання названо будівлі з товстими стінами й без вікон.

Також на урядовому польському сайті є й інша довідкова інформація, інфографіка, анімації, навчальні ігри для дітей та сценарії лекцій для вчителів.

  • 24 березня під час нічної атаки Росії на Україну одна з російських ракет залетіла на територію Польщі. Збройні сили Польщі знищувати її не стали, і вона повернулася на територію України. Попереднє порушення повітряного простору Польщі російською ракетою, запущеною у бік України, відбулося 29 грудня.
  • 21 березня голова дипломатії Європейського союзу Жозеп Боррель закликав не лякати неминучістю війни в Європі. Він заявив, що ЄС підтримує Україну, але не є частиною цієї війни. При цьому країни Євросоюзу мають збільшувати обороноздатність.