4 липня
Завантажити ще

ПАРЕ: MH17 над Донбасом був збитий російським «Буком»

ПАРЕ: MH17 над Донбасом був збитий російським «Буком»
Фото: REUTERS

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) 23 червня визнала резолюцією, що малайзійський Boeing 777 рейсу MH17 у 2014 році був збитий російською ракетою. Про це йде мова у заяві заява ПАРЄ.

 - На основі доказів, наданих своєму доповідачеві українською та нідерландською владою, ПАРЕ вважає «найбільш переконливим сценарій» те, що рейс MH17 був збитий над Україною у 2014 році ракетою «Бук», наданою військовим частинам, що контролюється Російською Федерацією, - йдеться у заяві асамблеї.  

 Крі того, Асамблея заявила, що вражена "дезінформацією", яку поширюють російські органи влади щодо збиття цього літака.

- Замість надання достовірної інформації компетентним слідчим органам, російська влада поширює дезінформацію, у тому числі послідовні суперечливі версії подій, покликані створити плутанину, - наголосили вони.

Так, згідно розвідувальним даним з відкритих джерел, опублікованих в численних звітах, російська влада навіть пішла так далеко, що «подала маніпулятивні радарні, супутникові та інші дані, щоб приховати правду».

У ПАРЄ уточнили, що вони вивчали також версії про те, що український винищувач СУ 25 або МіГ 29 збив рейс MH17, або що в цьому винна українська ракета "Бук", випущена з території, яку контролює Київ. Але вони були "ретельно спростовані".

Асамблея в черговий раз закликала Росію "сумлінно співпрацювати з розслідуваннями, включаючи надання належних супутникових і радіолокаційних даних про збиття, і офіційно вибачитися перед родичами жертв MH 17 за біль і страждання, спричинені дезінформацією".

Останнє судове засідання щодо загибелі рейсу "Малайзійських авіаліній", збитого у небі над Донбасом у липні 2014 року, напередодні завершилося у Нідерландах. 

Історія питання

У липні 2014 року літак Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам-Куала-Лумпур, був збитий у небі над Донбасом. Загинули 298 людей. Розслідування авіакатастрофи вела Міжнародна слідча група, до якої увійшли представники правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії та Малайзії 

Новини по темі: Крах Боїнга - 777 ПАРЄ