30 червня
Завантажити ще

Історичний день: Україна отримала статус країни-кандидата в ЄС

Історичний день: Україна отримала статус країни-кандидата в ЄС
Фото: twitter.com/vonderleyen

Європейський союз надав Україні та Молдові статусу кандидата в ЄС. Про це у Твіттері повідомили голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн та президент Євроради Шарль Мішель.

- Історична угода. Історичне рішення. Сьогодні ми вирішили надати статус кандидата Україні та Молдові. І ми готові надати Грузії статусу кандидата, як тільки буде вирішено пріоритети, - написав Мішель за підсумками саміту лідерів країн ЄС.

- Сьогодні добрий день для Європи. Вітання президенту Володимиру Зеленському, президенту Маї Санду та прем'єр-міністру Іраклію Гарібашвілі. Ваші країни є частиною нашої європейської родини. І сьогоднішнє історичне рішення Лідерів підтверджує це.

Це рішення зміцнює всіх нас. Воно зміцнює Україну, Молдову та Грузію перед російським імперіалізмом. І це зміцнює ЄС. Тому що це ще раз показує світові, що ми єдині і сильні перед зовнішніми загрозами. Дуже приємно, що лідери підтримали наші думки.

Україна, Молдова, Грузія мають над чим попрацювати, перш ніж перейти до наступного етапу процесу. Я знаю, що вони рухатимуться швидко. Вони знають, наскільки це важливо для їхньої демократії, їхньої економіки та їхніх громадян, - написала фон дер Ляйєн.

Реакція України

Президент України Володимир Зеленський подякував лідерам ЄС за рішення невдовзі після оголошення.

- Щиро вітаю рішення лідерів ЄС надати Україні статусу кандидата. Це унікальний та історичний момент у відносинах України та ЄС. Вдячний Шарлю Мішелю, Урсулі фон дер Ляйєн та лідерам держав Євросоюзу за підтримку. Майбутнє України – у ЄС, – написав він у Твіттері.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив у своєму Телеграм-каналі, що Україна зробить усе, щоб швидко виконати необхідний план, який дозволить розпочати переговори про вступ до Євросоюзу.

Рішення лідери ЄС ухвалили із запізненням. Деякі країни, зокрема Австрія та Словенія, заявили про необхідність надати статусу Боснії та Герцеговині. Цю інформацію агентству "Інтерфакс-Україна" підтвердили дипломатичні джерела в ЄС.

Єврокомісія рекомендувала надати Україні статусу кандидата в ЄС 17 червня. 23 червня Європарламент підтримав надання Україні статусу кандидата у ЄС.

Новини по темі: Євросоюз