З 2 серпня у Європейському союзі запрацювали нові правила для контенту, згенерованого штучним інтелектом. Про це повідомила Європейська комісія на своєму сайті.
Відтепер розробники систем штучного інтелекту мають чітко маркувати контент, створений ШІ. Для цього ЄС розробив спеціальний набір іконок, які можна використовувати. Крім того, користувачів тепер обов'язково мають повідомляти, якщо вони спілкуються не з людиною, а із системою штучного інтелекту.
Для тих, хто порушує правила, передбачені штрафи: для компаній — до 15 мільйонів євро або 3% річного глобального обороту. Для установ, органів і агентств ЄС — до 750 тисяч євро. Для малих і середніх підприємств санкції застосовуватимуть з урахуванням пропорційності.
Нові вимоги стосуються зображень, аудіо- й відеоматеріалів. Водночас вони не поширюються на системи, що виконують допоміжні функції, зокрема перевірку орфографії чи базову обробку фотографій. Також окремий порядок діє для матеріалів, що мають очевидно художній, творчий, сатиричний або вигаданий характер.
Закон про штучний інтелект (AI Act) набув чинності ще 1 серпня 2024 року, однак його вимоги запроваджуються поетапно.