Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

СБУ повідомила про підозру Маргариту Симоньян

СБУ повідомила про підозру Маргариту Симоньян
Фото: Instagram\Маргарита Сімоньян

Служба безпеки України повідомила про підозру російську пропагандистку Маргариту Симоньян. Про це сповістили у пресслужбі СБУ.

У СБУ розповіли, що Симоньян очолює міжнародний рупор Кремля телеканал RT і входить до медійного пулу Путіна. За даними слідства, вона однією з перших підтримала повномасштабне вторгнення Росії та воєнні злочини росіян.

Серед нових злочинів, зафіксованих у документах, були публічні заклики Маргарити Симоньян до масового вбивства українських дітей у грудні 2023 року. Крім того, вона неодноразово закликала до продовження ракетно-бомбових ударів по цивільній інфраструктурі України.

Фігурантка регулярно розповсюджує кремлівські наративи у вигляді авторських повідомлень на власному телеграм-каналі та в ефірах російських телеканалів. Йдеться про її участь у телевізійній передачі російського пропагандиста Володимира Соловйова.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ висунули нові звинувачення Симоньян відповідно до чотирьох статей Кримінального кодексу України: стаття 442 частина 2 ("Геноцид"), стаття 110 частина 2 ("Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України"), стаття 436 ("Пропаганда війни"), стаття 436-2 частина 3 ("Виправдання, визнання правомірності, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників").

Оскільки Симоньян ховається від правосуддя на території Росії, продовжуються комплексні заходи з її притягнення до відповідальності.