Завантажити ще

Під катком санкцій: Аліна Кабаєва з бабусею, друзі дитинства Путіна та далека рідня

Під катком санкцій: Аліна Кабаєва з бабусею, друзі дитинства Путіна та далека рідня
Фото: Kremlin.ru//commons.wikimedia.org

Міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс оголосила новий список осіб із Росії, які потрапили під санкції Сполученого Королівства. Як випливає з парламентського релізу, «сьогодні санкції вдарили по фінансовій мережі Путіна, у тому числі по колишній дружині та двоюрідним братам…»

Британці назвали «путінським гаманцем» тих, хто потрапив під санкції, оскільки глава Росії нагороджує їх державними посадами і багатством в обмін на їхню безкінечну лояльність.

Офіційно президент Росії бідний як церковна миша: його задекларовані активи – це невеличка квартира у Санкт-Петербурзі, дві машини виробництва 1950-х років, трейлер та невеликий гараж. Проте увесь світ уже побачив і путінську яхту вартістю 566 млн фунтів стерлінгів, і "Палац Путіна" вартістю 1 млрд доларів. "Палац" офіційно належать близькому соратнику Аркадію Ротенбергу, але й він потрапив під санкції ще у грудні 2020 року.

До оновленого списку санкцій потрапили:

  • Аліна Кабаєва, колишня олімпійська гімнастка і, за чутками, коханка Путіна. Кабаєва є головою ради директорів Національної медіагрупи – найбільшої приватної російської медіакомпанії. Раніше вона була депутатом Думи від путінської "Єдиної Росії".
  • Ганна Зацепліна, бабуся Аліни Кабаєвої. Активна бабуся давно вже товаришує з Геннадієм Тимченком – давнім соратником Путіна. За старою дружбою Зацепліна отримала від Тимченка розкішну квартиру в Москві, а сам він із лютого цього року –  у списку санкцій.
  • Людмила Очеретна, колишня дружина Путіна. Розлучення з чоловіком-президентом не стало для неї приводом вести тихий спосіб життя. За інформацією британців, «Очеретна отримала вигоду з пільгових ділових відносин із державними структурами».
  • Ігор Путін, двоюрідний брат президента Володимира Путіна. Ігор - директор Міжнародного морського порту «Печенга», що багато про що говорить…
  • Михайло Путін, російський бізнесмен і родич президента Володимира Путіна (ступінь спорідненості у Великій Британії не уточнили). Михайло – заступник голови правління страхової компанії «СОГАЗ» та заступник голови правління «Газпрому».
  • Роман Путін, син Ігоря Путіна. Двоюрідний племінник президента Росії відкрито говорить про свої стосунки з Путіним і наголошує, що сімейний зв'язок дозволив його компанії Putin Consulting допомагати іноземним інвесторам у Росії.
  • Михайло Шеломов – син двоюрідної сестри Путіна. Ще один двоюрідний племінник російського президента має пряме відношення до АТ «Біном» – фірми-власника «Палацу Путіна». Шеломов через фірму ТОВ «Акцепт» також є акціонером банку «Росія». Цей банк має тісні зв'язки з Кремлем, він керується ключовими помічниками Путіна.

Окрім рідні, гніт британських санкцій відчує на собі близький друг Путіна Олександр Плехов, чия компанія Vital Development Corporation має грандіозне державне заступництво. А також син друга дитинства Петра Колбіна – Володимир, який, як кажуть британці, «надав допомогу та підтримку уряду Росії як генеральний директор ТОВ «Геленджицький морський порт». Зачепив санкційний ураган навіть брата колишнього зятя Путіна Кирила Шамалова. Юрій Шамалов напрочуд швидко пройшов вгору кар'єрними сходами від просто сина найближчого соратника Путіна до президента «Газфонду» та члена ради директорів "Газпромбанку".

Під санкції також потрапили друзі Путіна Михайло Клішин (виконавчий директор банку «Росія», член Ради директорів "СОГАЗ") та Віктор Хмарін, власник підприємств із енергетичного сектору Росії.

Довідка

Після вторгнення Росії на територію України 24 лютого 2022 року Великобританія запровадила санкції щодо понад 1000 фізичних та 100 юридичних осіб, у тому числі олігархів із чистим світовим капіталом понад 117 мільярдів фунтів стерлінгів. Як заявили в британському уряді, санкційний режим спрямований на заохочення Росії до припинення дій, що дестабілізують Україну або підривають чи загрожують територіальній цілісності, суверенітету або незалежності України.

До сьогоднішнього оновлення раніше, 4 травня, санкційний список Великобританії поповнили російські телеведучі Наїля Аскер-заде та Михайло Леонтьєв, військові кореспонденти Євген Піддубний, Олександр Коц та Дмитро Стешин, голова ради директорів Першого каналу, помічник президента Росії Максим Орешкін, керівник банку Михайло Задорнов, голова правління "Совкомбанку" Дмитро Гусєв, заступник міністра оборони Микола Панков та ПАТ «КамАЗ».

Особам, які потрапили під санкції, заборонено в'їзд до Великобританії, а їхні рахунки в цій країні будуть заморожені.