Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
16 квiтня
Завантажити ще

Новий комісар Ради Європи з прав людини свій перший візит здійснить до України

Новий комісар Ради Європи з прав людини свій перший візит здійснить до України
Фото: coe.int

Комісар Ради Європи з прав людини Майкл О'Флаерті у понеділок, 1 квітня, офіційно обійняв посаду. Він запевнив, що має намір здійснити свій перший візит як комісар до України. Про це повідомляє пресслужба Ради Європи.

- Я не можу придумати нічого більш термінового, ніж розв'язання наслідків для прав людини після повномасштабного вторгнення Росії до України, що спричинило жахливі людські страждання та руйнування, - заявив він.

О'Флаерті на початку свого шестирічного мандату пообіцяв також поставити права людини у центр порядку денного держав-членів Ради Європи. Комісар також визначив інші сфери, де терміново необхідний сильніший захист прав людини, включаючи кліматичну кризу, управління штучним інтелектом, свободу висловлення поглядів, міграцію та поширення мови ненависті, зокрема антисемітизм та антимусульманські напади.

  • О'Флаерті було обрано Парламентською асамблеєю Ради Європи у січні 2024 року. Він став п'ятим комісаром Ради Європи з прав людини та замінив на цій посаді Дунью Міятович (2018-2024).
  • Мандат Комісара триває шість років і не підлягає оновленню.
  • Раніше О'Флаерті був директором Агентства ЄС з фундаментальних прав, членом Комітету ООН з прав людини та головним комісаром Комісії з прав людини Північної Ірландії.