24 жовтня
Завантажити ще

Нардеп Ясько розповіла про умови в камері Саакашвілі: є телевізор, але немає зв'язку

Нардеп Ясько розповіла про умови в камері Саакашвілі: є телевізор, але немає зв'язку
Фото: кадр з відео

Єлизаветі Ясько двічі дозволяли зустрічатися з Михайлом Саакашвілі - у вівторок і п'ятницю. При цьому якщо під час першої зустрічі політик відчував себе добре, то в п'ятницю вже відчувалося, що позначається результат тривалого голодування політика. Про це нардеп розповіла в ефірі телеканалу «Україна 24».

- Вважаю, що ситуація з кожним днем стає критичною, тому що будь-яка людина, який йде на голодування, дуже шкодить своєму здоров'ю і стану, - заявила Ясько.

Вона також розповіла, що в перші 10 днів Саакашвілі в камері не мав нічого.

- Йому не дозволяли мати навіть матрац і телевізор. Потім за законами Грузії видається картка, на якій є обмежена сума коштів, по якій можна самостійно придбати речі. У його випадку, він придбав телевізор - щоб знати, що відбувається в світі. У нього немає зв'язку. Йому не дозволяють телефонувати, - розповіла Ясько, запевнивши, що це є порушенням законів Грузії, згідно з якими знаходяться в СІЗО дозволено обмежену кількість хвилин для дзвінків.

Через те, що Саакашвілі голодує, він перебуває в камері один. Відвідувати його дозволено адвокатам, близьким родичам і лікарям.

Михайла Саакашвілі затримали відразу по приїзду в Тбілісі 1 жовтня. Проти нього в Грузії ведеться ряд кримінальних справ. Українська сторона заявила, що зробить все можливе для його повернення в Україну, оскільки Саакашвілі є громадянином нашої держави. Грузинські силовики стверджують, що екстрадиція політика неможлива. Президент Грузії Саломе Зурабішвілі підкреслила, що ніколи не помилує Саакашвілі.