30 червня
Завантажити ще

Міноборони Естонії: РФ імітує ракетні удари по країні НАТО

Міноборони Естонії: РФ імітує ракетні удари по країні НАТО
Фото: KACPER PEMPEL/REUTERS

Прикордонний російський вертоліт МІ-8 порушив повітряний простір Естонії, що є членом НАТО, та перебував там майже дві хвилини. Як повідомляє ERR, інцидент стався 18 червня в районі Койдула на південному сході країни.

Порушення простору відбулося перед великим самітом Північноатлантичного альянсу. Через інцидент посла РФ Володимира Липаєва викликали в МЗС Естонії та передали йому ноту.

Канал запевняє, що російський гвинтокрил не мав плану польоту. Його транспондер було вимкнено. Також пілот не мав двостороннього радіозв'язку з естонською службою повітряного руху.

- Це вкрай серйозний і невдалий із погляду Естонії інцидент, який, поза сумнівом, викличе додаткову напруженість і в жодному разі не прийнятний, – прокоментували в МЗС країни.

Журналісти підкреслили, що інцидент у районі Койдула став другим порушенням росіянами повітряного кордону Естонії протягом цього року. У минулому літаки РФ здійснили 5 таких порушень.

Bloomberg в свою чергу повідомив про те, що російські війська також проводять навчання поблизу естонського кордону, імітуючи щоденні ракетні удари по країні. В зв’язку з цим міноборони Естонії попереджає про ескалацію напруженості між Кремлем і державою НАТО.

- Ніколи не було так серйозно, як зараз. Це реальне життя. Вони фактично імітують ракетні удари по території НАТО і дають нам знати, що повідомляють нас про це, – заявив представникк МЗС Естонії.

Заступник держсекретаря відомства Рейн Таммсаар в свою чергу закликав РФ вивести війська з України та зупинити війну. А також  висловив солідарність із Литвою на тлі блокади Калінінградської області, наголосивши, що вона виконує рішення четвертого пакету санкцій Європейського Союзу. Таммсаап наголосив, що РФ має перестати загрожувати своїм сусідам та усвідомити, що її власна агресія проти України дорого обходиться.