Завантажити ще

Ми бачили плани Росії: Зеленський назвав два шляхи для України взимку

Ми бачили плани Росії: Зеленський назвав два шляхи для України взимку
Фото: facebook.com/zelenskyy.official

Україна має два шляхи взимку — мирні переговори або ескалація війни. Про це заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції, передає "РБК-Україна"!.

- У нас із вами два шляхи на цю зиму. Перший шлях — дай Боже нам, нашій армії сил, тому що стійкість на фронті - це дуже важливо, щоб ми все ж таки сіли за стіл перемовин із Росією та закінчили цю війну. Це пріоритет, на цьому я фокусуюсь. Ми розуміємо з вами, з ким маємо справу. Тому що альтернатива цьому, яку завжди шукає Росія, це війна, збільшення мобілізації, — сказав він.

За словами українського лідера, серед оточення президента Росії Володимира Путіна є різні настрої щодо продовження війни проти України.

- Ми бачимо, що біля Путіна, дійсно, є люди, які хочуть закінчити війну. Вони бачать економічний колапс, логістичний колапс. Але не military people, які хочуть розширення війни, оголошення мобілізації. Тому треба готуватися до планів проходження зими. Я орієнтувався при виборі прем'єр-міністра саме на це, — зазначив він.

В України є виклики щодо енергетики та сільського господарства, зокрема через те, що Росія буде збільшувати удари по суднах, щоб блокувати зерновий коридор.

- Вчора жодне судно не змогло зайти в порт. Тобто вони били по всіх суднах. Вони будуть це збільшувати, – цитує президента "Інтерфакс-Україна".

Україна знала про плани РФ за пару місяців до кадрових змін, тому було ухвалене рішення про зміну Кабінету міністрів.

- Логістика, наше зерно, сільське господарство, енергетика — це дуже важливі речі. Так само як і плани стійкості, — наголосив він.

Під час вчорашньої розмови із представниками президента США Стівом Віткоффом та Джаредом Кушнером обговорювалися ідеї з продовження перемовин про мир в Україні.

- Ми проговорили, що може бути кілька ідей. Я розумію, що це за ідеї, які презентували коротко мені вчора, тому що це була розмова довга, але телефоном, без зайвих деталей. Я отримав відповідні пропозиції, ми будемо обговорювати їх з американцями. Я спробую, щоб ми це зробили найближчим часом, – розповів президент.

  • Судна більше не заходять в українські порти - міністр пояснив, чи є блокада.
  • Рубіо після зустрічі з Лавровим заявив про необхідність нових ідей для миру в Україні.