Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Кирило Буданов: Денис Кірєєв був співробітником ГУР, його вбили в авто СБУ

Кирило Буданов: Денис Кірєєв був співробітником ГУР, його вбили в авто СБУ
Фото: ГУР МО

Учасник українсько-російських переговорів у Білорусі Денис Кірєєв був закритим співробітником ГУР, якого у березні 2022 року вбили співробітники СБУ. Про це очільник ГУР Міноборони України Кирило Буданов заявив в інтерв'ю “Радіо Свобода”.

- Я поділяю думку і вірю фактам, що пан Кірєєв був вбитий в автівці СБУ, коли вони провели захід щодо цієї особи. Цей факт зафіксовано, це є в матеріалах розслідування. Все інше – розслідування веде ДБР. Я не маю права коментувати цю інформацію. Те, що його вбили в цій автівці співробітники – це факт, - сказав він.

Буданов розповів, що особисто знав пана Кірєєва з 2009 року і впевнений, що він не був російським шпигуном. Кірєєв проходив усі перевірки, в тому числі і на детекторі брехні. Очільник ГУР зазначив, що інколи такі випадки між спецслужбами вже траплялися, але “не настільки страшні”.

За словами Буданова, того дня Дениса Кірєєва викликали до СБУ. За 200 метрів від центральної будівлі СБУ його перехопило авто з бійцями «Альфи» та співробітниками Департаменту контррозвідки. Кірєєва застрелили, а тіло викинули надвір. Іван Баканов, який на той час був головою СБУ, “не зміг нічого толком пояснити”, заявив Буданов. За словами глави ГУР, роль Кірєєва в переговорах у Гомелі була затягнути процес для того, щоб виграти час. 

18 січня 2023 року Буданов розповів The Wall Street Journal, що 23 лютого 2022 року Кірєєв попередив, що російських десант збирається висадитися у Гостомелі, це допомогло врятувати Київ від захоплення.

5 березня “Українська правда” повідомила про те, що СБУ під час затримання застрелила члена української переговорної групи, якого підозрювали у державній зраді. У той же день Головне управління розвідки Міністерства оборони України написало, що під час виконання спеціальних завдань загинули три розвідники - співробітники ГУР, серед них був Денис Кірєєв.

Денис Кірєєв був присутнім на першому раунді переговорів України та Росії на білоруському кордоні. Кірєєв відомий як банкір. У 2006-2012 роках був членом наглядової ради "Укрексімбанку". У 2010-2014 роках - першим заступником глави правління "Ощадбанку". Потім займався управлінням приватних фондів. 

У 2006 році Кірєєв перейшов на роботу до Андрія та Сергія Клюєвих. 22 січня 2022 року МЗС Великобританії заявило, що Росія розглядає Андрія Клюєва, для того, щоб він приєднався до маріонеткового уряду, який Москва встановить в Україні. Президент Володимир Зеленський усунув від обов'язків голову Служби безпеки Івана Баканова у липні. Кірєєва поховали на Байковому цвинтарі.