Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
16 квiтня
Завантажити ще

Ексрадника Офісу президента Шила заарештували на два місяці

Ексрадника Офісу президента Шила заарештували на два місяці
Фото: скрін засідання ВАСК

Підозрюваному у присвоєнні грошей Укрзалізниці ексраднику Офісу президента та посадовцю СБУ Артему Шилу обрали запобіжний захід. Він проведе під вартою два місяці або може вийти під заставу у розмірі 30 млн грн. Про це стало відомо із трансляції засідання Вищого антикорупційного суду.

Під час виступу в суді Шило сказав, що не має жодного стосунку до контрактів Укрзалізниці. Він підтвердив спілкування із іншим фігурантом справи Костянтином Мельником, проте свою причетність до злочину заперечив. За словами Шила, разом із Мельником на початку вторгнення вони займалися забезпеченням підрозділів Сил оборони.

- Я не знайшов себе в матеріалах справи і я не зміг знайти жодного прямого доказу, окрім листа. Ситуація з листом, я кажу, що я його підписував, але практика підписання листів була великою та загальноприйнятою. Їх йшов великий масив в той час. Я міг підписати лист, недосконало разбираюсь в картині, яка там написана і у підставі його підписання, — сказав Шило.  

Своєю чергою, прокурор заявив, що Шило створив злочинну групу, куди входили ще троє людей. Слідство вважає, що група на чолі із Шилом за хабарі забезпечувала перемогу певним компаніям-постачальникам Укрзалізниці в тендерах. Також Шила підозрюють у відмиванні коштів шляхом придбання двох квартир в Києві за заниженими цінами.

  • 2 квітня НАБУ та САП затримали Шила за підозрою в корупції.  На думку слідства, він організував схему привласнення майже 95 млн грн на закупівлі трансформаторів для Укрзалізниці під час воєнного стану.
  • Шило з 2012-го по 2021 рік працював в СБУ. Потім рік був радником Офісу президента. У серпні 2022 року повернувся до СБУ як керівник головного управління контррозвідувального захисту об'єктів критичної інфраструктури та протидії фінансуванню тероризму.