29 червня
Завантажити ще

ДБР: екс-нардеп Горбатов фінансував «ДНР» та викрав з Криму більше 6 тисяч артефактів

ДБР: екс-нардеп Горбатов фінансував «ДНР» та викрав з Криму більше 6 тисяч артефактів
Фото: https://dbr.gov.ua/

Працівники ДБР викрили колишнього народного депутата України Валерія Горбатова, який на початку двохтисячних років очолював Раду Міністрів АР Крим, на фінансуванні терористичної організації «ДНР". За даними відомства, політик продовжував здійснювати бізнес-діяльність на окупованих територіях України та сплачував податки окупантам.

Крім того, екс-посадовець привласнив культурну спадщину України, за попередньою інформацією, викрадену з музеїв АР Крим та куплену у «чорних археологів».

За даними ДБР, колаборант має тісні зв’язки з так званим головою анексованого Криму Сергієм Аксьоновим, з яким має спільний бізнес. А дружина Аксьонова надавала довіреність на право користування своїм майном Валерію Горбатову.

ДБР викрило Горбатова на незаконній діяльності. Фото: dbr.gov.ua

ДБР викрило Горбатова на незаконній діяльності. Фото: dbr.gov.ua

Крім цього, Валерій Горбатов має безпосереднє відношення до діяльності «Горлівської паперової фабрики» та ТОВ «Благодійний Союз (БС)», що працюють на тимчасово окупованій території України та, відповідно, сплачують там податки «чим, фактично, фінансують незаконні збройні терористичні угрупування».

- Фірми, афільовані з Валерієм Горбатовим, діють і в тимчасово окупованому Криму. Для того, аби не «світитися» особисто, бізнес Горбатова на окупованій частині України зареєстрований на його сина, племінника та інших довірених осіб, - додали в ГБР.

За даними відомства, у сфері інтересів групи: нерухомість, політична діяльність та агробізнес.  Директор ДБР Олексій Сухачов підкреслив, що слідчі зібрали «неспростовні докази причетності Валерія Горбатова до фінансування дій, направлених на повалення конституційного ладу в Україні, зміни її меж або державного кордону та виправдання агресії проти України".

 За оперативними даними, колишній депутат втік з Києва на окуповані території напередодні повномасштабної російської агресії.

У межах розпочатого кримінального провадження працівники ДБР провели 6 одночасних обшуків. В одному з офісних приміщень Києва, що належать ексдепутату, виявлено понад 6 тисяч одиниць історичних та культурних цінностей. Частина колекції знаходилась у попередньо підготовлених «таємних кімнатах» офісних приміщень.

Згідно з висновком експертів Національного музею історії України історичні артефакти належать епохам від бронзового віку до пізнього середньовіччя. Так, у ході обшуків виявлено скіфські мечі Акінак, списи, сокири, стріли, монети, кольчугу 12 сторіччя, шоломи епохи Еллінізму та посуд Трипільської культури. За попередніми даними, колекція коштує декілька мільйонів доларів.

 Санкція статей передбачає покарання до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Новини по темі: Екс-депутати ГБР