21 грудня
Завантажити ще

Рада підтримала демобілізацію військових, чиї неповнорідні родичі загинули на війні або зникли безвісти

Рада підтримала демобілізацію військових, чиї неповнорідні родичі загинули на війні або зникли безвісти
Фото: t.me/yzheleznyak/10684

Верховна Рада 20 листопада ухвалили законопроєкт, який надає право на звільнення з військової служби тим людям, чиї неповнорідні родичі загинули або зникли безвісти під час бойових дій. Про це у Telegram повідомив нардеп від парламентської фракції "Голос" Ярослав Железняк.

За його словами, законопроєкт підтримало 308 парламентарів. Документом передбачено забезпечення рівних прав та можливостей військовослужбовців нарівні із військовозобов'язаними чоловіками, які мають право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації в частині права на звільнення з військової служби з причин загибелі або зникнення безвісти під час участі у бойових діях їх неповнорідних брата чи сестри. Неповнорідними братами та сестрами вважають людей, у яких спільні або мати, або батько.

Окрім того, повідомлялося, що Верховна рада також ухвалила законопроєкт №12104 щодо уточнення підстави для надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації людям, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час участі у бойових діях.  Проте згодом цей пункт закону спростували.

Як повідомив у Facebook керівник Об'єднання  родичів політв'язнів Кремля Ігор Котелянець, на сайті ВРУ опублікували некоректний текст законопроєкту.

- Чекаємо на коректний: "У картці закону №12104 на сайті Ради не вказано положення про надання відстрочки цивільним, які пройшли полон. Гончаренко пояснив, що це пов'язано з тим, що пункт було додано на засіданні комітету з національної безпеки та оборони. Сам висновок комітету містить відповідний пункт: "Законопроєктом пропонується встановити, що призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають особи, стосовно яких у визначеному законом порядку встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Такі особи можуть бути призвані на військову службу за їх згодою".

Тож повідомлення, що ВРУ ухвалила закон, яким надає відстрочку від мобілізації цивільним, що пережили незаконне увʼязнення у росіян, недостовірне. В законопроєкті мова йде лише про родичів загиблих чи безвісти зниклих. А законопроєкт, який стосується саме цивільних, що пережили російську неволю - має номер 12133 і він поки що ще не виносився на розгляд ВР.

  • З 1 грудня 2024 року в Україні працівників на критичних підприємствах бронюватимуть виключно через державний портал "Дія" в електронному форматі. 
  • 19 листопада стало відомо, що невідомі розсилають державним службовцям Кабінету міністрів маніпулятивні повідомлення щодо мобілізації жінок. Центр стратегічних комунікацій закликає не відкривати такі повідомлення, не скачувати підозрілі файли від незнайомців і не переходити за посиланнями.