Понад 100 діячів культури звернулися до генеральної директорки ЮНЕСКО Одрі Азуле із проханням допомогти відтермінувати деколонізацію Одеси. Про це 23 жовтня повідомив Укрінформ. Серед підписантів - донька Ісаака Бабеля Лідія та онук письменника Андрій Маляєв-Бабель.
- Виконання закону про деколонізацію призвело до видалення із вулиць імен найвідоміших одеситів. Серед них нобелівський лавреат Іван Бунін, який засуджував радянський режим у своїх працях, номінант на Нобелівську премію Костянтин Паустовський, який критикував радянську революцію, Олександр Пушкін, засланий до Одеси за антицарську діяльність, і найвідоміший одеський письменник Ісаак Бабель, який загинув у сталінських чистках, - сказано в зверненні.
Також у заяві сказано, що унаслідок російської агресії в Одесі пошкоджено щонайменше 106 пам'яток архітектури. “Тепер над спадщиною міста нависла нова загроза”.
- Цього літа обласна адміністрація поставила під знесення 19 пам'ятників, позбавивши решту охоронного статусу. Деякі є невід'ємною частиною архітектурного ансамблю Одеси в самому серці охоронної зони ЮНЕСКО, - йдеться у тексті.
У зверненні зазначено, що більша частина історичного центру Одеси, яка зараз входить в охоронну зону ЮНЕСКО, була побудована під час Російської імперії, а рішення щодо зносу пам’ятників були ухвалені без консультацій із громадськістю.
Текст звернення зі списком підписантів опублікували італійські видання Il Foglio і Corriere della Sera та німецьке видання Faz. Статті з’явилися за кілька днів після того, як міський голова Одеси Геннадій Труханов побував в Італії з робочим візитом та у Парижі відвідав офіс ЮНЕСКО.
Лист-звернення підписали 115 осіб. Серед них донька Ісаака Бабеля Лідія, онук письменника Андрій Маляєв-Бабель, актор "Маски-шоу" Борис Барський, диригент Оксана Линів.