21 грудня
Завантажити ще

Кудрицький заявив, що сам ініціював звільнення через дискредитацію Укренерго

Кудрицький заявив, що сам ініціював звільнення через дискредитацію Укренерго
Фото: suspilne.media

Володимир Кудрицький вперше прокоментував рішення щодо звільнення з посади голови правління Укренерго. Він наголосив, що сам став ініціатором власної відставки, а причиною назвав дискредитацію компанії. Про це йдеться у заяві, опублікованій у фейсбуці.

- Позачергове засідання НР ініціював я, бо переконаний, що питання звільнення та призначення керівника Укренерго – повноваження виключно наглядової ради. Це важливо не лише як принцип. Саме незалежність корпоративного управління компанії та прозорі бізнес-процеси – ключова запорука надання західними партнерами 1,5 мільярда євро фінансової підтримки на відновлення енергосистеми та її захист, - заявив Кудрицький.

Ексголова Укренерго заявив про дискредитацію компанії, спрямовану на руйнування її іміджу. Як зазначив Кудрицький, це відбувалося, коли Укренерго працювало над відновленням системи після важкої системної аварії.

- Останнім часом в анонімних телеграм-каналах та деяких ЗМІ було розгорнуто кампанію з дискредитації Укренерго. Я попросив пресслужбу зібрати ці публікації – вийшов пухкий каталог штучно поширених, майже ідентичних та бездоказових повідомлень, спрямованих на руйнування іміджу компанії, - наголосив він.

Тим часом в Укренерго заявили про дострокове припинення повноважень голови наглядової ради Даніеля Доббені та члена ради Педера Андерсона. Обидві подали відповідні заяви.

- 3 вересня ми подали свої письмові повідомлення про дострокове припинення повноважень як членів наглядової ради компанії. Ми вважаємо, що рішення про дострокове звільнення керівника Укренерго є політично мотивованим і, за результатами поданого звіту, для цього немає жодних обґрунтованих підстав, - йдеться у заяві членів наглядової ради.

Доббені та Андерсон заявили про "політичний тиск" та спроби в обхід конкурсу призначити у правління компанії людей, професійні якості яких викликають у них сумніви. На їхню думку, корпоративне управління Укренерго поставлено під сумнів і вони не бачать сенсу продовжувати роботу у наглядовій раді.

- Ми регулярно отримували звіти від менеджменту компанії під час засідань про негативний вплив на репутацію компанії анонімних джерел у соцмережах та тиск на працівників із боку правоохоронних органів. Порушення принципів корпоративного управління та ухвалення рішення про звільнення його керівника без доведення неналежного управління є неприйнятним і може позначитися на подальшій співпраці Укренерго з операторами-членами ENTSO-E, - зазначено у повідомленні.

  • 2 вересня більшістю голосів наглядової ради звільнили голову НЕК "Укренерго" Володимира Кудрицького. За його звільнення проголосували чотири члени наглядової ради.
Новини по темі: Звільнення Укренерго