Володимир Зеленський провів годинну пресконференцію для українських та іноземних медіа в рамках форуму «Україна-2024. Незалежність». Як і в попередні рази, журналістів в метою безпеки про проведення заходу попередили за добу. У Коротко про - найцікавіші відповіді президента.
- Безперечно, є цілі, які я можу сказати. І, безумовно, є цілі, про які я не можу сказати. Курська операція принесла кілька речей. Насамперед окупацію Харківщини зупинено. Ми мали інформацію про створення буферної зони на Харківщині, а згодом на півночі, не знали конкретики, але розуміли, що Сумщина, Чернігівщина можуть бути в планах. Ми не знали конкретики, але розуміли, що Сумщина, Чернігівщина – ось що може бути у планах. Те, що ми отримували від нашої розвідки та розвідки партнерів.
- А до Курської операції були просування на Покровську? Швидше чи повільніше?. Я думаю, швидше. Чи пов'язані ці речі? Я думаю, пов'язані, але трохи не так, як вам здається. Іноді буває так, що немає різниці, стоять там три бригади чи п’ять. Головне - хто на тебе тисне і в якій кількості і на що готові й здатні твої бійці на тому чи іншому напрямку.
Але ви маєте зрозуміти: вони там не відступають. Повертаючись назад, їх розстрілюють - я про російську армію. І вони будуть тиснути. Їм це потрібно. Як ситуація з Бахмутом. Вони там покладуть 50-60 тисяч людей - ви це побачите. Дуже скоро зрозумієте ці цифри. У цьому історія. І тому не можна просто: ви 100 тисяч - і ми 100 тисяч. У нас була вже така одна операція. Я вважаю, що це неправильно. Я радий, що Головком Сирський вважає так само. Тому що мають бути хитрощі.
Це був один із найемоційніших моментів пресконференції. Журналіст "Української правди" Роман Кравець попросив президента оцінити ефективність команди ОП і зокрема заступника голови ОП Олега Татарова. Зеленський дорікнув Кравцю за це питання, мовляв, тему Татарова він вже коментував під час закритої зустрічі, на якій були присутні представники "Української правди".
- Що стосується Татарова. Це знають і США, і всі — Олег Татаров разом із Василем Малюком вбивали чеченців в Україні, в Києві, поки ви тут не були. Замало? Вигнати його? Щоб його вбили росіяни? Я вже говорив, що це непублічна інформація всім медіа на нашій непублічній зустрічі.
- На сьогодні це жодним чином не впливає на те, що Telegram працює в Україні. А ті чи інші кроки і наша політика України - в таких сенситивних питаннях ми тут працюємо як майбутня країна ЄС, тут завжди мають бути розмови, діалоги, погодження серед країн ЄС, на мою думку.
- З Путіним не те що компроміси, з Путіним у принципі діалог на сьогодні… порожній, беззмістовний. Бо він не хоче закінчення війни дипломатично. Він наче готовий дипломатично, але (при цьому потрібно. – Ред.) віддати йому 30% нашої землі. Мені здається, підігравати йому в цьому не можна.
- Я тільки за повернення українських чоловіків, які перебувають за кордоном, але без примусу. Політично невигідно витрачати фінансову допомогу на третій рік війни, а відправити їх в Україну. Розумієте, політично не дуже вигідно всередині тих чи інших держав говорити, що ми відправляємо українців додому, - для нас дуже дорого підтримувати їх. Простіше порушити це питання на зустрічі з президентом України, а потім сказати, що президент звернувся з проханням повернути українців.