Спеціалісти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) навідались до Запорізької АЕС після пожежі на станції, проте після огляду місця причину інциденту становити не змогли. Про це йдеться у повідомленні МАГАТЕ.
Експерти відвідали градирні станції зранку 12 серпня. Вони встановили, що пошкодження, скоріш за все, було зосереджено у внутрішній частині башти на рівні водорозподільного сопла, розташованого на висоті приблизно 10 метрів.
Російські окупанти відмовили команді МАГАТЕ у проханні отримати доступ до басейну холодної води, який є основою градирні, пояснюючи свою відмову "міркуваннями безпеки".
- Команда помітила вигорілі ділянки у внутрішньому обладнанні вище, біля рівня розподільної форсунки. Вони також спостерігали краплі спаленого пластику та фрагменти бетону, що впав, розподілені по басейну з холодною водою, - йдеться в повідомленні Агентства.
Спеціалісти МАГАТЕ не помітили залишків ані шин (раніше були повідомлення, що окупанти могли підпалити автомобільні шини задля провокації), ані дронів (підконтрольна окупантам "команда" ЗАЕС розповідала, що нібито могла бути атака БПЛА на станцію).
Команда також «підтвердила, що не було значних ознак пошкодження уламків, попелу чи сажі, розташованих біля основи градирні". У МАГАТЕ наголосили, що ядерна безпека станції не постраждала, оскільки градирні наразі не працюють. А у районі градирень, які розташовані приблизно за 1,5 км від реакторних блоків ЗАЕС, радіоактивних речовин немає. Також зафіксовано відсутність підвищеного рівня радіації.
- Наразі команда не змогла зробити остаточні висновки на основі отриманих даних і спостережень. МАГАТЕ продовжить свій загальний аналіз після додаткового огляду та доступу до рівня розподілу водяного сопла та басейну холодної води, - підсумували у МАГАТЕ.