Завантажити ще

Мінкульт відповів на звинувачення Кличко щодо "садиби Зеленського"

Мінкульт відповів на звинувачення Кличко щодо
Фото: t.me/pgo_gov_ua

Будинок на вул. Кониського, 22 (колишня Тургенєвська) в Києві, відомий як «Садиба Зеленського»,  не був внесений до Державного реєстру об'єктів культурної спадщини, бо КМДА не надала необхідної документації. Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. 

- Щодо Будинку Євменія Зеленського. Він не внесений до Державного реєстру нерухомих пам'яток лише з однієї причини. КМДА за весь час не змогла підготувати та надати необхідну для внесення будівлі до Переліку об'єктів культурної спадщини облікову документацію, - наголосив він.

Карандєєв додав, що 18 липня з відповідним листом до Міністерства культури та інформаційної політики (МКІП) звернулося ГО "Спадщина Київ". Проте того ж дня забудовник майже повністю зруйнував історично значущу будівлю. Він додав, що МКІП все одно "невідкладно розгляне" подану облікову документацію на засіданні експертної комісії з питань обліку об'єктів культурної спадщини.

В.о. міністра додав, що за два роки від КМДА до МКІП надійшло звернення щодо 817 культурних об'єктів. При цьому більшість поданих документів містять «численні грубі помилки».  Наприклад,  у цьому переліку опинився уже внесений раніше ансамбль Софії Київської.

Карандєєв також звинуватив міську владу Києва у гальмуванні процесу надання пам'яткоохоронного статусу садибі "Будинок житловий Барбашів" на вул. Обсерваторна, 6, що «загрожує втратою чергової історичної будівлі».

  •  21 липня мер Києва Віталій Кличко назвав знесення садиби Зеленських "цинічною провокацією". За його даними, до МКІП було направлено "десятки звернень про внесення понад півтори тисячі пам'яток та об'єктів культурної спадщини".
  • 19 липня у Києві почали зносити історичну садибу, побудовану 1890 року. Кияни намагались врятувати будинок, звертаючись із петиціями до влади.