Завантажити ще

ЄС призупинив процес вступу Грузії через закон про іноагентів

ЄС призупинив процес вступу Грузії через закон про іноагентів
Фото: sova.news

Процес вступу Грузії до ЄС припинено, заявив посол ЄС у Грузії Павло Герчинський, повідомив 9 липня проєкт Радіо Свобода “Эхо Кавказа”.

– Про це дуже чітко заявили лідери Євросоюзу після саміту Європейської ради. Я не можу собі уявити, що цього року Грузія рушить уперед, зробить кроки, бо лідери Євросоюзу вирішили заморозити процес вступу. Тепер вони терпляче чекають більшої ясності від уряду Грузії, - сказав дипломат на конференції «Розширення ЄС - геополітична необхідність і подальші кроки для країн-кандидатів у ЄС», що проходить у Тбілісі.

Герчинський "щиро сподівається", що протягом наступних п'яти років роботи новообраного керівництва відбудеться велика хвиля подальшого розширення Євросоюзу.

- У випадку з Грузією досі незрозуміло, чи стане вона частиною наступної великої хвилі розширення ЄС. Я щиро сподіваюся, що так і буде, і після жовтневих виборів ми відновимо нашу роботу і зуміємо досягти того, щоб Грузія стала частиною подальшого розширення ЄС, - зазначив посол.

Посол Євросоюзу в Грузії також розповів про рішення ЄС заморозити 30 мільйонів євро, які призначені на підтримку держави у сфері оборони.

- І це лише перший крок, будуть й інші. Наша пряма допомога уряду Грузії буде скорочена, і ми намагатимемося перекласти цю пряму допомогу на громадянське суспільство та засоби масової інформації. Про це було оголошено після зустрічі міністрів закордонних справ у Люксембурзі, – сказав Герчинський.

Директор з європейських справ у Раді національної безпеки США Майк Карпентер повідомив на брифінгу в Держдепі, що більша частина співпраці з Грузією зараз перебуває на розгляді, включаючи навчання Noble Partner («Гідний партнер») та інші взаємодії з урядом Грузії. Карпентер пояснив це тим, що дії уряду Грузії несумісні із західними стандартами НАТО та Євросоюзу.

  • 14 травня парламент Грузії ухвалив закон «про прозорість іноземного впливу», який називають калькою з російського закону про іноагентів. Ухвалення закону супроводжувалося протестами в Тбілісі. Також закон розкритикували у США та Євросоюзі. 24 травня держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що США розпочинають «всеосяжний перегляд» співпраці з Грузією. Єврокомісія заявила, що ухвалення закону негативно вплине на європейські перспективи Грузії, оскільки документ підриває громадянське суспільство та загрожує свободі ЗМІ.
  • 25 червня ЄС офіційно відкрив переговори щодо вступу України та Молдови до ЄС.