13 липня
Завантажити ще

МОН змінює правила вступу до аспірантури на контракт – відстрочки від служби більше не буде

МОН змінює правила вступу до аспірантури на контракт – відстрочки від служби більше не буде
Фото: facebook.com/oksenlisovyi

Міністерство освіти та науки України змінює правила вступу на аспірантуру у 2024 році. Тепер вступити на контракт можна буде лише на заочну чи вечірню форми, які не дають права на відстрочку від мобілізації. Про це у соцмережі заявив міністр освіти та науки Оксен Лісовий.

- Не секрет, що в останні два роки стрімко зросла кількість чоловіків-студентів призовного віку, які раптом згадали, що їм потрібна друга чи третя вища освіта, аспірантура чи докторантура. Жага знань – це чудово. Фіктивне навчання – ні. Тому змінюємо правила вступу на аспірантуру у 2024 році, – написав Лісовий.

За словами міністра, для вступу до аспірантури залишається необхідним єдиний вступний іспит (ЄВІ). Прохідний бал у частині тесту загальної навчальної компетентності (ТЗНК) становить 160, він є обов'язковим для допуску до вступних випробувань закладу або установи.

Лісовий пояснив, що іспит з іноземної мови є обов'язковим для вступу до магістратури, але не є обов'язковим для допуску до вступу до аспірантури. Також цього навчального року вступити на контракт до аспірантури можна буде лише на заочну або вечірню форми, які не дають права на відстрочку. Водночас Міносвіти збільшує кількість місць на бюджеті з 3 200 до 7 000, щоб "не відрізати можливість вступу для справжніх, мотивованих та здібних". Лісовий також додав, що просить повідомляти до правоохоронних органів про всі факти "фіктивного навчання".

Новини по темі: освіта Мобілізація