Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що ЗСУ дійсно знищують техніку і завдають ударів по пускових установках ворога на території Росії.
«Знищення поблизу кордону нашими силами, нашими воїнами позицій та пускових установок російських терористів справді має значення. Це спрацьовує. Саме так, як ми й чекали", - сказав він.
Якими ж успіхами на цій ниві можуть похвалитися наші Сили самооборони?
На початку червня Україні вперше вдалося вразити установки ППО С-400 у Білгородській області. Для удару, ймовірно, використовувалися американські ракети GMLRS та системи залпового вогню HIMARS, вважають військові експерти.
Установки ППО С-400 були розміщені поблизу села Кисельове за 13 кілометрів від Білгорода. У результаті удару були виведені з ладу як мінімум дві пускові та кілька допоміжних машин. Ці установки могли виконувати роль не лише протиповітряної оборони (ППО), а й ударних зенітно-ракетних комплексів (ЗРК), оскільки російська армія регулярно запускає допрацьовані ракети С-300 у Харкові.
Знищення С-400 може стати першим підтвердженим випадком успішного застосування західної зброї на міжнародно визнаній території Росії. Удар було завдано відповідно до нещодавно схвалених вказівок президента США Джо Байдена, який дозволив використовувати американську зброю для ударів на території Росії з метою захисту Харкова. Білий дім уточнив, що дозвіл на удари американською зброєю поширюється на прикордоння не лише Харківської, а й Сумської області.
9 червня український військовий літак вперше вразив ціль на території Росії. У районі Білгорода було обстріляно "російський командний вузол". Того ж дня ЗСУ завдали "скоординованого удару" по російському десантному кораблю, який нещодавно перейшов до Азовського моря з Чорного. Це судно стало п'ятим із семи десантних кораблів класу "Ропуха", які були потоплені або "приведені в непридатність" внаслідок атак ЗСУ.
Тоді стало відомо, що Україна вразила новітній літак Су-57 на аеродромі в Росії. Літаки знаходилися на аеродромі "Ахтубінськ" в Астраханській області. Знищення літака підтвердили за допомогою супутникових знімків. «Є попередня інформація, що уражених літаків Су-57 могли бути два. Також є інформація про безповоротні втрати та поранених серед особового складу окупантів", - повідомили в ГУР Міноборони України. Су-57 – найсучасніший винищувач ворога. Він здатний використовувати для ударів ракети Х-59 та Х-69. Поразка Су-57 – перший подібний випадок в історії. Однак, хто і чим уразив російський літак, не розголошується.
12 червня було атаковано зенітні ракетні комплекси С-400 у Криму. Зенітні ракетні комплекси С-400 є у складі 18-го зенітного полку зі штабом у Севастополі. Постійні місця дислокації дивізіонів цього полку – на мисі Фіолент у Севастополі та в районі Євпаторії. За даними моніторингових пабліків, пускову установку С-400 періодично спостерігали у районі аеродрому Бельбек під Севастополем.
“Наші війська знову атакували російські зенітні ракетні комплекси, які загарбники розгорнули на українському півострові. Цього разу завдано групового ракетного удару по одному ворожому зенітному ракетному дивізіону С-300 поблизу Бельбека, а також двох зенітних ракетних дивізіонах С-400 поблизу Бельбека та Севастополя", – повідомили у Генеральному штабі ЗСУ. За їх даними, за результатами поразки знищено два радари комплексів С-300 і С-400. Крім того, було також зафіксовано подальшу детонацію боєкомплектів у всіх трьох районах розміщення зенітних ракетних дивізіонів Росії. Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що Україні вдалося модифікувати свої ракети «Нептун» для ударів по наземних цілях та вражати їх на території Росії.