17 липня
Завантажити ще

Україна веде переговори з країнами ЄС про повернення ухилянтів, - Клименко

Україна веде переговори з країнами ЄС про повернення ухилянтів, - Клименко
Фото: mezha.net

Українська влада обговорює з країнами Євросоюзу питання про можливість повернути додому чоловіків, які незаконно виїхали за кордон. Про це заявив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в інтерв'ю Радіо Свобода.

– Ми ведемо консультації з нашими колегами з Європейського Союзу. Звичайно, кожна країна ЄС діє за законами та правилами Єврокомісії. Ці переговори продовжуватимуться надалі. Щодо можливого повернення наших громадян, якщо вони нелегально перетнули кордон, - сказав міністр.

Як зазначив глава МВС, сьогодні більшість європейських країн відмовляються повертати українців на батьківщину. Тим часом українські прикордонники щодня затримують десятки чоловіків, які намагаються втекти з країни. Загальну кількість громадян Клименко не розкрив, посилаючись на закриту інформацію.

- Ми затримуємо людей не лише безпосередньо на кордоні, а й на блокпостах, на пунктах, які розташовані за 5 – 10 кілометрів від кордону. Ми говоримо, звісно, ​​про десятки людей щодня. Буває 10, буває 20, буває 30, - наголосив він.

  • 20 червня речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко заявив, що останнім часом кількість спроб перетину державного кордону з підробленими документами на контрольно-пропускних пунктах дещо знизилася. В цей час прикордонники виявляють близько 5 підробок на день, тоді як раніше їхня кількість доходила до 10.
  • 15 червня у Чернівецькій області двоє чоловіків намагалися втекти до Румунії, але втікачам завадила негода. В результаті ухилянти заблукали в горах і викликали на допомогу рятувальників.
Новини по темі: Євросоюз Мобілізація