17 липня
Завантажити ще

Посли ЄС погодили 14 пакет санкцій проти Росії за вторгнення в Україну

Посли ЄС погодили 14 пакет санкцій проти Росії за вторгнення в Україну
Фото: REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

Посли ЄС погодили 14 пакет санкцій проти Росії за її вторгнення в Україну. Про це 20 червня повідомило Головування Бельгії у Раді ЄС.

- Посли ЄС щойно домовилися про потужний і суттєвий 14-й пакет санкцій у відповідь на російську агресію проти України. Цей пакет передбачає нові цільові заходи та максимізує вплив існуючих санкцій, закриваючи лазівки, — сказано в обліковому записі представництва у Х.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що пакет ще більше позбавить Росію доступу до ключових технологій, подальших доходів від енергетики, боротиметься з тіньовим флотом Путіна та мережею тіньових банків за кордоном.

Пакет санкцій буде офіційно схвалений у понеділок на засіданні Ради ЄС з питань закордонних справ із подальшою публікацією в Офіційному журналі, повідомив агенцію "Інтерфакс-Україна" європейський дипломат. До нового пакету санкцій внесено понад 100 нових фізичних та юридичних осіб, внаслідок чого загальна кількість осіб, які перебувають під санкціями, перевищила 2 200 осіб.

Крім того, санкції включають заходи, спрямовані на імпорт скрапленого природного газу, його транспортування та інвестиції. Також санкції нададуть додаткові інструменти, які дають змогу уникнути обходу обмежувальних заходів, особливо щодо дочірніх компаній материнських компаній ЄС у третіх країнах.

Пакет також включає нові заходи щодо послуг обміну фінансовими повідомленнями, так само як і заходи, спрямовані на боротьбу з іноземним втручанням та підривом демократичних систем ЄС за допомогою нових правил фінансування з боку РФ. Крім того, передбачено низку транспортних заходів, щоб уникнути обходу повітряним, автомобільним і морськими шляхами та нові обмеження на експорт товарів і технологій подвійного призначення, у тому числі в третіх країнах та продукцію, що сприяє розвитку промислового потенціалу Росії.

Раніше у четвер Reuters повідомив, що країни ЄС погодили 14-й пакет санкцій проти Росії. Агентство послалося на дипломатів. 19 червня видання написало, що узгодження пакета затримується через Німеччину.

У квітні та травні Reuters писав, що до нового списку санкцій планується включити 40 компаній. Серед них — російські компанії, які закуповують обладнання для військових потреб, а також компанії з третіх країн, які постачають Росії електроніку, напівпровідники та мікросхеми військового призначення.

Також ЄС мав намір заборонити "Известия", "Російську газету", "РІА Новини", а також вже закритий празький сайт Voice of Europe, в якому влада кількох країн підозрює інструмент російського втручання в європейські політичні процеси. Поширювати матеріали всіх цих ЗМІ будь-яким способом у країнах ЄС буде заборонено. Більше десятка великих російських ЗМІ вже заборонено в ЄС як розповсюджувачі пропаганди та дезінформації.

Передбачалося також, що Єврокомісія запропонує запровадити санкції проти суден, які доставляють до Росії північнокорейське військове обладнання, а також проти танкерів, які порушують встановлену країнами «Великої сімки» стелю цін на російську нафту.