17 липня
Завантажити ще

Ще одна країна приєдналася до комюніке Саміту миру - у списку вже 85 підписів

Ще одна країна приєдналася до комюніке Саміту миру - у списку вже 85 підписів
Фото: Urs Flueeler/REUTERS

До підсумкового комюніке Глобального саміту миру приєдналася Замбія. Про це повідомляє сайт швейцарського уряду.

Отже, кількість держав та організацій, які підтримали комюніке, досягла 85. Раніше до комюніке приєдналися Організація американських держав, а також Антигуа та Барбуда. Водночас Йорданія, Ірак та Руанда відкликали свої підписи.

Президент Володимир Зеленський подякував Замбії за підтримку зусиль, спрямованих на досягнення стійкого, всеосяжного та справедливого миру. Він зазначив, що Україна цінує наростальну підтримку Саміту миру та його кінцевого комюніке з усіх континентів, включаючи Африку.

- Ми цінуємо те, що Замбія разом з іншими африканськими країнами посідає чітку позицію на користь Статуту ООН, миру та прогресу. Формула миру — це інклюзивний формат, у якому кожна країна може висловити свою думку та зробити свій внесок у досягнення спільних цілей, – написав Зеленський у своєму твіттері.

Також голова держави звернувся до інших країн світу. Він закликав усі миролюбні країни приєднатися до комюніке та реалізації формули миру. Президент України впевнений, що спільно країнам вдасться відновити мир, стабільний розвиток та взаємну повагу у міжнародних справах.

  • Перший Саміт миру, ініційований Україною, відбувся у Швейцарії 15-16 червня. У ньому взяли участь 101 країна та організацій. На заході країнами було підписано  спільне комюніке.
  • 19 червня голова ОП Андрій Єрмак повідомив, що підготовка до другого Глобального саміту миру розпочалася. Він наголосив, що Україна відкрита для участі у ньому Росії.
Новини по темі: саміт Замбія