15 липня
Завантажити ще

Депутати підтримали створення військової поліції в Україні у першому читанні

Депутати підтримали створення військової поліції в Україні у першому читанні

Верховна Рада у першому читанні проголосувала за створення в Україні нового правоохоронного органу - військової поліції. Документ підтримали 247 нардепів, повідомили парламентарі Олексій Гончаренко та Ірина Геращенко.

Проти законопроєкту голосувала "Європейська солідарность". Співголова фракції Ірина Геращенко пояснила, що вважає військову поліцію "репресивним органом".

- «ЄС» голосувала проти створення ще одного репресивного органу. При цьому, що в Україні немає військових судів і військової прокуратури, військова поліція буде ще одним репресивним органом проти самих військовослужбовців і поліцейських, - написала Геращенко.

Згідно з документом, військова поліція буде комплектуватися за рахунок чисельності ЗСУ та не зможе перевищувати 1,5 відсотка від їх складу. У військовій поліції працюватимуть військовослужбовці та державні службовці. 

Юрисдикція військової поліції розповсюджуватиметься лише не військовослужбовців. Вона матиме право патрулювати гарнізони, прилеглі до них населені пункти, території військових містечок і військових об'єктів; розшукувати та затримувати військовослужбовців, зокрема за самовільне залишення частини (СЗЧ), розшукувати викрадену або втрачену вогнепальну зброю; слідкувати за правопорядком серед військовослужбовців у військових частинах, на військових об'єктах, у військових містечках, у громадських місцях.