13 липня
Завантажити ще

Росія активізувалась на кордоні Луганщини, щоб захопити Борову на Харківщині, — 3 ОШБр

Росія активізувалась на кордоні Луганщини, щоб захопити Борову на Харківщині, — 3 ОШБр
Фото: t.me/DeepStateUA

Російські окупанти намагаються вийти на кордони Луганської області та захопити Борову у Харківській області. Про це 18 червня повідомила Третя штурмова бригада у своєму телеграм-каналі.

- Офіційно! Ворог посилює атаки, щоб вийти на кордони Луганщини! Смуга фронту Третьої штурмової на Харківщині, що межує з Луганщиною, сьогодні одна з найінтенсивніших ділянок наступу ворога. Найближче завдання окупантів — вийти до н. п. Чернещина — Першотравневе з подальшим захопленням н.п. Борова, - розповіли у 3 ОШБр.

Проти підрозділів бригади воює 3-тя та 144-та дивізії 20-ї армії РФ, додали у Третій штурмовій. Ворог наступає танковими полками, залучає значну кількість артилерії та додаткові загони з ПВК і спецпризначенців. Застосовує FPV, КАБи та хімічну зброю.

- На штурми наших позицій противник кидає цілі взводи та роти особового складу. Їхню стрімку ліквідацію компенсує поповненням живої сили у кількості 250-400 солдат ЗС РФ щотижня. Попри переважаючу кількість супротивника та відсутність резервів бригада продовжує вже понад місяць утримувати визначені рубежі, - повідомили у пресслужбі.

Раніше, 18 червня, аналітичний проєкт DeepState повідомив, що Росія наростила "ударний кулак" для наступу на Борову.

- На ділянці від Райгородки до Нововодяного кацапи наростили до 10000 людей особового складу та близько 450 ОВТ, з яких 200 артсистем. Мета очевидна — спроба повторити минулорічний наступ на Борову, - написали у телеграм-каналі проєкту.

Останні три тижні ворог проводить підготовчі заходи у вигляді прощупування слабких місць в обороні ЗСУ, розповіли у DeepState. За наявною інформацією проєкту, противник планує повторити минулорічну стратегію з виходом спочатку на лінію Надія - Новоєгорівка, а потім вже на Першотравневе - Чернещина.

  • Збройні сили України звільнили селище Борова Ізюмського району Харківської області й частину громади на початку жовтня 2022 року.
  • 10 травня 2024 року Росія почала наступ у бік Вовчанська на Харківщині.