13 липня
Завантажити ще

Командувачу Сил ТрО «Південь», якому бійці будували маєток, встановили 2 млн грн застави

Командувачу Сил ТрО «Південь», якому бійці будували маєток, встановили 2 млн грн застави
Фото: t.me/DBRgovua

Суд обрав запобіжний захід командувачу Сил територіальної оборони «Південь», який залучив трьох бійців до будівництва свого маєтку. Про це 18 червня повідомило Державне бюро розслідувань.

- Київський районний суд Одеси обрав запобіжний захід командувачу Сил територіальної оборони «Південь» у вигляді 2 млн грн застави. Наразі прокуратура готує апеляцію, оскільки сторона обвинувачення просила суд обрати командувачу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з правом внесення застави у 5 млн грн, - розповіли у пресслужбі відомства.

3 червня ДБР повідомило, що працівники Державного бюро розслідувань у співпраці з СБУ повідомили про підозру командувача регіонального управління Сил територіальної оборони «Південь». За даними слідства, він залучив трьох військовослужбовців до будівництва свого маєтку в 2023 році. Вони понад рік зводили будинок для начальника, отримуючи при цьому доплати за нібито виконання бойових завдань на передовій. Командувача повідомили про підозру в перевищенні службових повноважень, що заподіяло істотну шкоду в умовах воєнного стану. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі. Процесуальне керівництво здійснює Одеська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону. У серпні 2023 року ДБР викрило два подібні випадки на Львівщині та Одещині.

  • 7 серпня 2023 року Личаківський суд Львова обрав запобіжний захід військкому із Закарпаття - тримання під вартою із правом внесення застави у 805 тисяч гривень. Чоловіка підозрюють у використанні солдатів на будівництві власного будинку.
  • 18 серпня 2023 року у ДБР повідомили, що в одній з військових частин Одещини заступник командира батальйону майже рік змушував підлеглих будувати йому приватний будинок. Бійці змушені були виконувати цей незаконний наказ з серпня 2022 року.