Завантажити ще

Глава Єврокомісії застерегла від заморозки війни, доки українські території під окупацією

Глава Єврокомісії застерегла від заморозки війни, доки українські території під окупацією
Фото: x.com/vonderleyen

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що заморожування війни в Україні, тоді як російські війська окупують територію України, є неправильним рішенням. Про це вона сказала на першому пленарному засіданні у рамках глобального Саміту миру.

- Ми сьогодні тут, щоб допомогти покласти край жорстокій та несправедливій війні, конфлікту, який знищив життя та перемістив мільйони людей. Відлуння російської агресивної війни чути у всьому світі – ціни на енергетику зросли, ціни на продовольство вибухнули. Світ має замислитися, чи це правильно, що велика країна може напасти на сусідню і забрати шматок території. Відповідь, звісно, ​​ні!, - сказала вона.

Вона наголосила, що світ має чітко дотримуватись принципів статуту ООН. І, там серед іншого, йдеться про визнання взаємних кордонів, а тому одна країна не може просто взяти і відібрати чужі території, як це намагається зробити РФ. За її словами, заморожування конфлікту сьогодні, у той час як іноземні війська окупують територію України, "не є відповіддю, це рецепт для подальших агресивних воєн". На її думку, необхідно підтримувати цілісний справедливий та тривалий світ для України, який відновить її суверенітет та територіальну цілісність.