13 липня
Завантажити ще

Країни G7 заявили, що Росія має виплатити Україні збитки від війни, це вже 468 млрд доларів

Країни G7 заявили, що Росія має виплатити Україні збитки від війни, це вже 468 млрд доларів
Фото: President.gov.ua

Країни "Великої сімки" у спільній заяві зазначили, що Росія має покласти край своїй незаконній агресивній війні та заплатити за завдану нею шкоду Україні. Нині завдані збитки оцінюються майже в 500 мільярдів доларів. Про це йдеться у спільному комюніке країн G7 після саміту в Італії.

У документі йдеться, що російські активи залишаться заморожені доти, доки РФ не припинить війну в Україні та не виплатить шкоду Києву. Або ці кошти передадуть Україні для відновлення. За даними Світового банку, наразі сума завданих збитків Україні оцінюється у 486 мільярдів доларів. Проте з кожним днем ​​ця сума зростає.

Країни G7 підкреслили, що неправильно, коли Росія вирішує, чи буде і коли вона платитиме за збитки, завдані Україні. Це є її зобов'язанням, наголосили вони.

З метою підтримки поточних та майбутніх потреб України в умовах тривалої оборони від Росії, G7 почне надання Україні позики за Extraordinary Revenue Acceleration (ERA), щоб до кінця року надати Україні близько 50 мільярдів доларів США додаткового фінансування. Ці позики будуть погашатись за рахунок надзвичайних надходжень від знерухомлених російських суверенних активів у Європейському Союзі та інших юрисдикціях, підтвердили у "Великій сімці".