Завантажити ще

Завдяки «економічному бронюванню» відстрочку від мобілізації можуть отримати 300-600 тисяч працівників

Завдяки «економічному бронюванню» відстрочку від мобілізації можуть отримати 300-600 тисяч працівників
Фото: REUTERS

Якщо Верховна Рада ухвалить законопроєкт про "економічне бронювання", то в Україні можуть забронювати від 300 до 600 тисяч працівників. Бізнесу доведеться сплачувати щороку 240 тисяч гривень за одного робітника, тобто по 20 тисяч гривень щомісяця. Такі підрахунки навів співавтор законопроєкту, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Олексій Мовчан у коментарі Радіо Свобода.

- Законопроєкт говорить про те, що ми збільшуємо військовий збір – спеціальний платіж для підприємств, які хочуть забронювати тих чи інших людей. Якщо підприємство за одного працівника сплачує 20 тисяч гривень на місяць, то цього працівника можуть цей місяць не мобілізовувати. Є критика цього законопроєкту, що це дорого, але ніхто не говорив, що бронювання має бути дешевим, – пояснив депутат.

На думку Мовчана, ухвалення такого законопроєкту допоможе викорінити підґрунтя корупційної складової, коли бізнес намагається вплинути на ТЦК чи ВЛК. Законопроєкт пропонує модель, за якою люди, які ховаються від мобілізації й офіційно не працюють, можуть повернутися на роботу і сплачувати податки для армії. Заброньованим може бути будь-який працівник: як юридична особа, так і ФОП, якщо зможуть сплатити затверджену суму.

  • 1 січня Forbes написав, що в Офісі президента розглядають можливість запровадження бронювання від мобілізації у разі сплати людиною 6000 гривень податку на доходи в місяць. 8 січня нардеп Ярослав Железняк заявив, що Офіс президента відмовився від цієї ідеї.
  • 12 червня у Раді зареєстрували законопроєкт про економічне бронювання за 20 тисяч військового збору.