Завантажити ще

Країни G7 погодилася передати Україні 50 млрд доларів російських активів

Країни G7 погодилася передати Україні 50 млрд доларів російських активів
Фото: facebook.com/giorgiameloni.paginaufficiale

Прем'єр Італії Джорджія Мелоні заявила, що лідери G7 під час саміту досягли згоди про надання Україні близько 50 мільярдів доларів фінансової підтримки за рахунок заморожених російських активів. Про це Мелоні сказала на прес-конференції за підсумками засідання лідерів G7 в італійській Апулії.

Мелоні заявила, що "Група семи" досягла "політичної домовленості щодо надання додаткової фінансової підтримки Україні в розмірі близько 50 мільярдів доларів до кінця року через кредитний механізм, для погашення якого можуть бути використані надприбутки від російських активів, знерухомлені в наших юрисдикціях".

- Сьогоднішній крок є фундаментальним політичним кроком, який тепер треба буде швидко опрацювати з технічного погляду, чітко беручи до уваги вже ухвалену на рівні Європейського Союзу нормативну базу. Але це несподіваний результат, яким я особливо пишаюся, – додала італійська прем'єрка.

При цьому Мелоні наголосила, що така підтримка надаватиметься не за рахунок конфіскації самих російських активів, а шляхом використання прибутку від цих активів, який згодом накопичується.

  • 13 червня Володимир Зеленський заявив, що очікує, що лідери країн "Великої сімки" погодять створення робочого механізму конфіскації 300 млрд доларів заморожених російських активів.
  • Після вторгнення Росії до України у лютому 2022 р. країни Заходу, включаючи Європейський Союз, США, Канаду, Японію та інші, заморозили російські активи на суму понад 300 мільярдів доларів США. Ці активи включають золотовалютні резерви за Центральний банк Росії, які у іноземних фінансових установах.