Завантажити ще

Україна підписала безпекову угоду з Японією - уперше не з країною-членом НАТО

Україна підписала безпекову угоду з Японією - уперше не з країною-членом НАТО
Фото: president.gov.ua

Україна підписала безпекову угоду з Японією. Про це увечері 13 червня повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму акаунті в X.

- Щойно на саміті G7 разом із прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою підписали безпекову угоду між нашими державами. Унікальний документ з однією із найбільш економічно й технологічно розвинутих країн світу, - написав він.

Впродовж 2024 року Японія надасть Україні 4,5 млрд дол. та підтримуватиме протягом усього 10-річного строку дії угоди, розповів Зеленський.

- Допомога у сфері безпеки та оборони, співпраця в гуманітарній, технічній і фінансовій сферах, спільна робота з реалізації пунктів "Формули миру", санкцій проти агресора та притягнення його до відповідальності – це також закріплює підписана сьогодні угода, - додав президент.

На сайті президента України зазначили, що це перша безпекова угода, укладена не з країною – членом НАТО та з країною Тихоокеанського регіону. 

- Документ передбачає передачу Україні нелетального обладнання з урахуванням конституційних обмежень Японії, - розповіли в Офісі президента України.

Зокрема, Японія забезпечуватиме лікування поранених українських воїнів, співпрацюватиме з Україною в галузях розвідки та захисту секретної інформації, у посиленні захисту й відбудові критичної інфраструктури, зміцненні кібер- та інформаційної безпеки, забезпеченні вільного судноплавства і безпеки морських шляхів. 

Загалом Україна уклала вже 16 двосторонніх безпекових угод: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією та Норвегією. 

  • Уранці 13 червня Володимир Зеленський також анонсував підписання безпекової угоди зі США на полях саміту G7 в Італії. Це буде остання безпекова угода на виконання Спільної декларації про підтримку України, ухваленої 12 липня 2023 року на полях саміту НАТО у Вільнюсі.
  • 23 лютого Данія першою із країн поза G7 підписала угоду з Україною про гарантії безпеки.