Завантажити ще

Омбудсман назвав “неприпустимою” бійку між співробітниками ТЦК та швидкої в Одесі

Омбудсман назвав “неприпустимою” бійку між співробітниками ТЦК та швидкої в Одесі
Фото: facebook.com/dmytro.lubinets

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини відреагував на бійку між працівниками ТЦК та швидкої в Одесі. Дмитро Лубінець закликав військкомати дотримуватися конституції та законодавства, а також зазначив, що інцидент не додає авторитету жодній зі сторін конфлікту.

- Дії, які мали місце в Одеському ТЦК та СП, точно не додають авторитету жодній зі сторін конфлікту, а навіть навпаки – дискредитують тих, хто наразі на передовій виборює життя для нашої країни і людей. Годі й говорити про те, що ворожі канали дуже успішно використовують це відео для поширення своїх пропагандистських наративів. Тож закликаю посадових осіб ТЦК та СП під час виконання своїх обов’язків неухильно дотримуватися норм Конституції та законодавства України! - написав він у фейсбуці.

Лубінець додав, що направив листи до ДБР, ВСП, Нацполіції та МВС із вимогою надати правову оцінку діям учасників конфлікту, “адже те, що присутнє на відео, є неприпустимим”. Він також запевнив, що триматиме ситуацію на особистому контролі.

- Також мені відомо й про інші не менш прикрі випадки, на які я реагую та не лишаю поза увагою. Кожна зі сторін повинна нести відповідальність за свої дії відповідно до законодавства! І дозволю собі нагадати, що кожен, окрім конституційних прав, має й обов’язки, які варто виконувати у належний спосіб – без шкоди для інших громадян., - підкреслив омбудсман.

  • Бійка між працівниками ТЦК та швидкої в Одесі сталася 11 червня. Медики приїхали до військкомату на виклик чоловіка, але військовослужбовці запідозрили, що вони хочуть допомогти військовозобов'язаному уникнути мобілізації.
  • Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону попередньо кваліфікувала інцидент як хуліганство.