Завантажити ще

Терехов заявив, що не буде оголошувати евакуацію із Харкова

Терехов заявив, що не буде оголошувати евакуацію із Харкова
Фото: REUTERS

Харківська влада не планує оголошувати повну чи часткову евакуацію населення попри посилення російських обстрілів. Про це заявив мер Харкова Ігор Терехов у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у кулуарах конференції "Відновлення Харкова. Основні цілі та плани" в Берліні.

- Влада Харкова наразі не розглядає варіанту скорочення чисельності населення міста для розв'язання його проблем, зокрема з житлом, енергетикою, теплом і водою, що різко загострилися останнім часом через регулярні російські обстріли... Скажіть, а як на це відреагують військові, які захищають нас? - заявив Терехов.

Терехов нагадав, що у Харкові побудували першу підземну школу для навчання 900 дітей у дві зміни. До 1 вересня планують відкрити ще декілька шкіл. Також у планах міста побудувати децентралізовану систему енергозабезпечення, опалення і водопостачання.

Говорячи про поточну ситуацію, Терехов повідомив, що у травні було 76 потужних обстрілів міста, 193 повітряні тривоги, які сумарно тривали майже 20 діб. У місті зруйновано понад 9 тис. будинків, переважно житлових, половину закладів освіти та дитячих садочків, 40 об'єктів охорони здоров'я, а з 23 березня в місті не залишилося жодної ТЕЦ і трансформаторної підстанції, тож сьогодні воно повністю заживлене з інших регіонів України.