13 червня
Завантажити ще

Президент Польщі продовжив термін легального перебування українців у країні

Президент Польщі продовжив термін легального перебування українців у країні
Фото: facebook.com/andrzejduda

Глава Польщі Анджей Дуда у понеділок, 10 червня, підписав поправку до закону, яка продовжує термін легального перебування українців у країні. Про це повідомляє канцелярія польського лідера.

У документі йдеться, що термін легального перебування українських біженців у Польщі продовжується з 30 червня 2024 року до 30 вересня 2025-го. Це дозволить українцям і надалі отримувати доступ до медичних послуг, сімейних та соціальних виплат. Підписана поправка також передбачає виплату громадянам України допомоги на виховання дітей та допомоги "Добрий старт" залежно від того, чи навчається дитина у польському навчальному закладі. Документ також визначає максимальний 36-місячний період, протягом якого українські учні можуть брати участь у додаткових безкоштовних заняттях з польської мови.

Крім того, закон передбачає, що для отримання номера PESEL українець зобов'язаний пред'явити дійсний проїзний документ, а заявку на PESEL зі статусом UKR треба буде подавати "негайно після прибуття" до Польщі.

Поправка також передбачає, що з 1 липня фінансування підтримки для громадян Польщі, які прийняли біженців з України, які перебувають в особливо складній ситуації, буде можливим лише на підставі договору з місцевою владою. Також передбачено припинення пільг, пов'язаних із компенсацією видатків на проживання та харчування біженців, які зазнали приватні орендодавці, з 1 липня. Додатково передбачається запровадити конкретні підстави для скасування дозволу на тимчасове проживання громадян України.