Україна запросила на Глобальний саміт миру Палестину. Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час пресконференції на полях Азійського саміту з питань безпеки "Діалог Шангрі-Ла" у Сінгапурі.
- У нас немає подвійних стандартів. Попри те, подобається це комусь, або не подобається, ми запросили на Саміт миру і Палестину, і Ізраїль. Ми запросили усі країни на наш Саміт. Ми готові чути кожну думку, готові з ними говорити, - сказав він.
Зеленський додав, що не запрошені були лише представники Росії, “і не лише тому, що вони агресори”.
- А й тому, що у нас був Нормандський формат, на якому ми домовлялися, але вони не стримували слова і продовжували нас вбивати. Роками. І блокували будь-який процес, - пояснив президент.
Володимир Зеленський закликав до об'єктивної оцінки позиції України щодо ситуації в Секторі Гази. Про це він сказав на конференції "Діалог - Шангрі Ла", відповідаючи на запитання із залу.
- Україна сказала, що якщо терористи з ХАМАС, це було в перший день атаки на цивільне населення Ізраїлю, атакують цивільне населення, Ізраїль має право захищатися. А після цього, коли Ізраїль був на території Гази і була гуманітарна криза, Україна сказала: перше - готова допомагати гуманітарно Газі; друге - треба поважати міжнародне право; третє - Україна визнає дві держави, і Ізраїль, і Палестину, і зробить усе, щоб Ізраїль зупинився, щоб закінчився цей конфлікт, і щоб цивільні люди не страждали. Тому не плутайте, будь ласка, два періоди і не змішуйте їх в один, - заявив він.
Участь у Глобальному саміті миру підтвердили 106 країн, розповів президент.
- У нас є сьогодні підтвердження 106 країн світу. І це на високому рівні: на рівні лідерів, на високому рівні представників своїх країн, — сказав він.
Глобальний саміт миру відбудеться у Швейцарії 15-16 червня. На першому саміті миру обговорюватимуть три з 10 пунктів української "формули миру" - ядерну і продовольчу безпеку, звільнення військовополонених, а також українських дітей, яких викрала Росія. Україна підготує після Саміту план, його передадуть РФ.
Україна як член ООН визнала Палестину у 1988 році, ще перебуваючи у складі СРСР. Палестина визнала незалежність України у 1992 році.