Завантажити ще

У чому унікальність шведського літака-розвідника ASC 890, отриманого Україною

У чому унікальність шведського літака-розвідника ASC 890, отриманого Україною
Фото: root-nation.com

Україна отримає від Швеції найбільший пакет допомоги за всю історію повномасштабного вторгнення на суму 1,6 млрд євро. Крім іншої зброї і техніки, Швеція дає два літаки радіолокаційної розвідки і управління ASC 890.

Російські А-50 збиваємо, шведські аналоги – отримуємо

За фактом Україна отримає на озброєння літаки далекого радіолокаційного виявлення. Це надзвичайно важливо, адже ці борти дозволяють виявляти цілі на морі та в повітрі – ворожі кораблі, ракети, винищувачі, гелікоптери, «шахеди» та інше.

Літак радіолокаційної розвідки та управління ASC 890, який Швеція передає Україні, буде, зокрема, підкріпленням для західних винищувачів F-16. Він є аналогом російських літаків далекого радіолокаційного виявлення А-50, які успішно збиває Україна.

«Нам потрібні такі літаки, тому що вони дають можливість виявляти цілі на відстанях 450 км, – пояснює спікер Повітряних сил Збройних Сил України Ілля Євлаш. - ASC 890 також можуть виявляти ворожі повітряні цілі щодо випромінювання російських радіолокаційних станцій: підсвічують їх та передають Україні координати. Це серйозна машина, яка може служити посиленням "очей" F-16».

На запитання, чи Повітряні сили знають, як захистити шведські літаки від російських атак, Євлаш каже, що так.

"Ми розуміємо, що цей літак буде однією з пріоритетних цілей окупантів, коли нам його передадуть. Звичайно, ми маємо напрацювання, як уберегти подібну техніку", - запевнив спікер.

Виявляє цілі на відстані 450 кілометрів

Літак обладнаний радаром Airborne Surveillance and Control (ASC) 890, потужність якого дозволяє виявляти цілі незалежно від погодних умов за допомогою S-діапазону активної антени з електронним скануванням, розробленої з використанням сучасної елементної бази на основі нітриду галію.

Радар дозволяє виявляти цілі на висоті понад 18 кілометрів. Дальність виявлення – близько 450 км. В умовах сильних перешкод радіолокації (тобто роботи засобів ворожої РЕБ) – до 350 кілометрів.

PS-890 Erieye може виявляти і відстежувати винищувачі, гелікоптери, крилаті ракети і навіть дуже маленькі цілі на морі, оскільки він має режим спостереження за морем. Крім того, сектори, які вважаються важливими, можуть одночасно скануватися в різних режимах. Вони здатні працювати в середовищах, насичених електронікою, як всепогодний пристрій, а також можуть розрізняти "друзів" та "ворогів" завдяки своїх можливостей.

Технічні характеристики: Saab ASC 890 (Saab 340 AEW&C)

  • Розмах крил: 21,44 м
  • Довжина: 19,73 м
  • Висота: 6,97 м
  • Площа крила: 41,81 м²
  • Двигун: два турбогвинтові двигуни General Electric CT7-9B потужністю 1870 к.с. з чотирилопатевим гвинтом постійної швидкості Dowty Rotol (або Hamilton Standard) 14RF19
  • Швидкість підйому: 10,2 м/с
  • Крейсерська швидкість: 528 км/год
  • Діапазон дії: 1450 км
  • Максимальна стеля обслуговування: 7620 м
  • Екіпаж: 6 осіб
  • Авіоніка: Радар Ericsson Erieye (PS-890), Länk 16, HQII, IFF, secure voice

На тему

Швеція віддала Україні всі свої БТР

Крім літаків ASC 890, Швеція передасть Україні весь свій запас бронетранспортерів 302, ракети Rb 99 (AMRAAM), які можуть використовуватися як на літаках, так і в наземних системах ППО, артилерійські боєприпаси та ресурси для обслуговування раніше переданої техніки.