Завантажити ще

Прокуратура спростувала допис тг-каналу "Лачен пише", що справа про загибель бійців 128 бригади "розвалился у суді"

Прокуратура спростувала допис тг-каналу
Фото: facebook.com/brigade128

Розслідування загибелі бійців 128 бригади під час нагородження в прифронтовому селі на Запоріжжі продовжується. Про це заявив Офіс генпрокурора у відповідь на публікацію в телеграм-каналі "Лачен пише", що справа "розвалилася в суді".

- Кримінальне провадження за фактом недбалого ставлення до військової служби за ч. 4 ст. 425 КК України розслідується слідчими ДБР за процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону. На даний час триває комплекс слідчих дій, призначено судові експертизи, - пояснили в прокуратурі.

Прокуратура пояснила, що закрили провадження в адміністративній справі стосовно командира бригади. Проте це жодним чином не впливає на стан розслідування кримінальної справи.

- На командира бригади був складений адміністративний протокол ч. 2 ст. 172-16 Кодексу про адміністративні правопорушення України щодо невчасного повідомлення про подію. За наслідками розгляду протоколу суд закрив провадження в адміністративній справі у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення. Разом з тим, зазначена обставина жодним чином не впливає на стан розслідування кримінального провадження. Також це не звільняє особу від кримінальної відповідальності у разі встановлення та доведення її вини, - пояснили в прокуратурі.

  • 29 травня телеграм-канал "Лачен пише" (1,4 млн підписників) написав, що справа загибелі військових 128 ОГШБр у Запорізькій області розвалилася у суді, посилаючись на матеріал видання "Главком". У ньому йшлося про те, що слідство до цього часу не вручило підозри жодній особі, яка може бути причетною до загибелі військовослужбовців.
  • 3 листопада 2023 року Росія завдала удару «Іскандером» по особовому складу 128 окремої гірсько-штурмової бригади у селі Зарічне Запорізької області. Загинули 19 військовослужбовців. Бійців зібрали в одному місці, щоб нагородити на честь Дня артилерії.
Новини по темі: Війна України з Росією