13 червня
Завантажити ще

У США запрацював завод з виробництва 155-мм снарядів для України

У США запрацював завод з виробництва 155-мм снарядів для України
Фото: commons.wikimedia.org

У американському Мескіте, що розташований у штаті Техас, відкрили новий завод General Dynamics, на якому щомісяця буде вироблятися 30 тисяч снарядів для 155-міліметрових гармат, що мають вирішальне значення для воєнних дій Києва. Про це пише The New York Times.

Для того, щоб забезпечити постачання артилерійських розрахунків України, Пентагон поставив за мету виробляти 100 тисяч снарядів на місяць до кінця 2025 року. Це майже в 10 разів більше в порівнянні з тим, що було кілька років тому.

До цього працювали заводи у Скрентоні та Вілкс-Баррі, штат Пенсільванія. Вони разом виробляють близько 36 тисяч снарядів на місяць. Нове підприємство General Dynamics після виходу на повну потужність вироблятиме 30 тисяч одиниць продукції на місяць. Очікується, що оборонна фірма IMT із Огайо компенсує різницю.

Ще рік тому на тому місці, де зараз завод, було поле. Наразі там підприємство, яке створить приблизно на 350 робочих місць  наступного року, коли вийде на повну виробничу потужність.

Попит на 155 мм артилерійські снаряди різко зріс після вторгнення в Україну в лютому 2022 року і всі запаси союзників були швидко вичерпані. За словами головного чиновника Пентагону із закупівель Вільяма Лапланте, США надали Києву понад три мільйони 155-міліметрових снарядів з початку війни у лютому 2022 року.

Великі постачання американських артилерійських боєприпасів відновилися у квітні після ухвалення Конгресом пакета допомоги Україні на 61 млрд доларів.