Завантажити ще

Малюська підтримує мобілізацію засуджених за одне вбивство

Малюська підтримує мобілізацію засуджених за одне вбивство
Фото: Прес-служба Міністерства юстиції

В Україні необхідно дозволити мобілізувати тих, хто засуджений за одне убивство − неважливо, чи це навмисне вбивство чи вбивство з необережності. Як пише «Українська правда», таку думку міністр юстиції України Денис Малюська виказав в ефірі марафону "Єдині новини.

- З одним убивством (щоб могли мобілізуватися. − Ред.) усі. Наші в’язні йдуть воювати не з тим, щоб ловити метеликів…, вони йдуть вбивати. І досвід убивства у минулому не завжди є перешкодою, щоб гарно воювати, - вважає Малюська.

За його словами, якщо мова йде про вбивства, які не були вчинені з особливою жорстокістю, або це не вбивства 2 і більше осіб, то “дуже часто це злочини, які вчиняє особа, яка є менш суспільно небезпечною, ніж особа, яка вчинила 3-4  грабежі з використанням, наприклад, холодної зброї”.

- Виключно з класичних міркувань. Бо іноді людина втрачає контроль над своїми діями і на певній емоційній хвилі робить те, що робити не повинна. Але після того, як отримує вирок і починає відбувати покарання, її стан психологічний і контроль над собою істотно змінюється − і її суспільна небезпека істотно зменшується у порівнянні з рецидивістами, які зробили професією відбирання грошей з використанням зброї − грабежі, напади на людей, − пояснив свою думку Малюська.

  • Раніше журналіст Коротко про писав про те, що на розгляд Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності передано законопроєкт, який дозволить мобілізувати до лав ЗСУ людей із судимістю за тяжкі і особливо тяжкі злочини, а також засуджених, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Головним пропагандистом такої ідеї був очільник Мінюсту Денис Малюська.  
  • Напередодні Малюська заявив, що на сьогодні лави ЗСУ вже поповнили близько 600 українських засуджених. Вони будуть служити у штурмових підрозділах.