12 червня
Завантажити ще

Країни Балтії й Польща можуть увести війська в Україну в разі стратегічного прориву РФ - ЗМІ

Країни Балтії й Польща можуть увести війська в Україну в разі стратегічного прориву РФ - ЗМІ
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Депутати парламентів країн Балтії не відкинули скерування військ до України в разі успіху російських окупантів на сході країни. Про це написало видання Der Spiegel.

Через те, що Захід лише наполовину допомагає Києву, ситуація у війні може різко загостритися, зазначили балтійські політики. За даними ЗМІ, минулого тижня в кулуарах конференції із зовнішньої й безпекової політики в Таллінні депутати балтійських парламентів попередили представників німецького уряду про наслідки політики Німеччини.

- Їхній аргумент такий: якщо Росія досягне стратегічного прориву на сході України через те, що Захід лише наполовину допомагає Києву, ситуація може різко загостритися, - йдеться в матеріалі Der Spiegel.

Видання зазначає, що балтійські політики попередили, що в такому разі країни Балтії й Польща (є членами Альянсу) не чекатимуть, доки російські війська дійдуть до їхніх кордонів, тому "самі скерують війська в Україну". Тоді "НАТО стане стороною війни".  Це саме те, чого побоюються канцлер ФРН Олаф Шольц та президент США Джо Байден. Однак Der Spiegel не уточнило, хто саме з політиків робив такі заяви.

  • Раніше колишній генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен зробив несподівану для всіх заяву про те, що в рамках дискусії щодо майбутніх гарантій безпеки для України окремі члени НАТО можуть погодитись на введення на українську територію своїх військ.
  • Росія може напасти на Литву, Латвію, Естонію та Молдову, якщо Україна програє у війні. Про це на початку року сказав Президент Володимир Зеленський на спільній пресконференції з президентом Литви Ґітанасом Науседою у Вільнюсі.