Завантажити ще

Росія збирає нове угруповання поблизу Харкова, - президент Зеленський

Росія збирає нове угруповання поблизу Харкова, - президент Зеленський
Фото: Гліб Гараніч/REUTERS

Російські війська збирають нове угруповання для наступу на Україну. Війська РФ розташовані за 90 кілометрів від Харкова. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у зверненні до світових лідерів.

- Буквально зараз, днями, ми захищаємося за 60 кілометрів на північний схід від цього місця від чергової спроби російського наступу. Росія готується до спроби наступальних дій і за 90 кілометрів звідси на північний захід - біля нашого кордону збирається ще одне угруповання військ. Той, хто все це робить, не хоче миру, – сказав президент.

10 травня російські збройні сили розпочали наступ на півночі Харківської області. Наразі тривають бої у місті Вовчанськ та суміжних населених пунктах. Раніше в Генштабі заявили, що вдалося зупинити просування російських військ на півночі, а головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зазначив, що окупанти застрягли у вуличних боях у Вовчанську.

  • Експерти Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що Росія розпочала наступ на Харківщину раніше, ніж планувала. У звіті йдеться, що рішення було ухвалене Кремлем після відновлення допомоги Україні від Сполучених Штатів Америки. Під час наступу російські війська залучили обмежену кількість особового складу для проведення важких піхотних атак на північ та північний схід від Харкова.
  • Голова Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов не виключив, що Росія спробує знову наступати на Сумщині.