Завантажити ще

Столтенберг закликав країни НАТО дозволити Україні бити західною зброєю по військових об'єктах в Росії

Столтенберг закликав країни НАТО дозволити Україні бити західною зброєю по військових об'єктах в Росії
Фото: censor.net

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю The Economist заявив, що державам блоку настав час зняти "деякі обмеження" на застосування зброї, наданої Україні. За його словами, Київ має право захищатися і цей захист повинен включати, зокрема, удари по військових об'єктах окупантів на території Росії.

- Настав час союзникам подумати, чи варто їм зняти деякі обмеження, які вони наклали на використання зброї, яку вони передали Україні. Особливо зараз, коли на Харківщині, неподалік кордону, йде багато бойових дій. Через те, що Україна не має можливості використовувати цю зброю проти законних військових цілей на території Росії, їй дуже важко захистити себе, – сказав Столтенберг.

Також генсек підкреслив, що завдання полягає в тому, щоб "не допустити, щоб ця війна перетворилася на повноцінну війну між Росією та НАТО у Європі". Водночас він провів різницю між поставками зброї і навчанням та військовими діями.

- Ми проводимо навчання, ми забезпечуємо Україну зброєю, боєприпасами, але ми не будемо безпосередньо брати участь з території НАТО у бойових діях над Україною чи на її території. Тож це інша справа. Наша мета була двоякою: підтримати Україну, як ми це робимо, але також гарантувати, що це не переросте у повномасштабний конфлікт, - зазначив генсек НАТО.

  • 17 травня Пентагон заявив, що Україна може використовувати зброю від США лише в межах своєї території. Того ж дня Зеленський у розмові з журналістами сказав, що не можна забороняти Україні застосовувати західну зброю для ударів по Росії, тому що це частина захисту, а не напад.  
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у понеділок, 29 квітня, під час свого візиту до Києва, відвідав Верховну Раду, де виступив перед народними депутатами. Він з  трибуни ВР ще раз підтвердив, що Україна буде членом Альянсу.