Завантажити ще

Україні потрібні ще шість Patriot, слова не захищають від ракет, - Кулеба після удару по Харкову

Україні потрібні ще шість Patriot, слова не захищають від ракет, - Кулеба після удару по Харкову
Фото: x.com/DmytroKuleba

Україні потрібні ще шість американських систем ППО Patriot, слова підтримки не захищають від російських ракет. Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба у Х (Twitter) після масованого ракетного удару Росії по Харкову.

- Ця жахлива атака має нагадати всім у світі, що Україні все ще терміново потрібні сім систем «Патріот». Ми дуже вдячні Німеччині за оголошення про одну додаткову систему. Але отримати ще шість якомога швидше залишається критичним не лише для виживання України, але й для миру в Європі… Без назв і ганьби, але я ще раз закликаю країни, які мають «Патріотів», пришвидшити прийняття рішень і надати ці системи Україні… На жаль, одні слова солідарності не перехоплюють російські ракети, - написав він.

Кулеба додав, що сім систем Patriot - це невисока ціна за довготривалий мир у Європі, а кожен день зволікань і дебатів не тільки коштує життів, але й наближає можливість більшої війни в Європі. 

  • Удень 23 травня Росія завдала масованого ракетного удару по Харкову, загинули сім людей, 16 постраждали. Під атакою опинилася типографія "Фактор-друк", яка входить до групи компаній "Фактор". До холдингу також входять видавництво Vivat і книгарні Vivat. Це один з найбільших типографських комплексів повного циклу у Європі, тож друкуються там не лише книжки видавництва Vivat, а й практично усіх українських видавництв.
  • У квітні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна, Польща та представники країн НАТО ведуть переговори щодо того, щоб системи ППО Patriot у Польщі прикривали західні області України.