Завантажити ще

Блінкен заявив, що питання щодо ударів західною зброєю по РФ Україна вирішує самостійно

Блінкен заявив, що питання щодо ударів західною зброєю по РФ Україна вирішує самостійно
Фото: REUTERS

Попри те що США не підтримують та не заохочують використання поставлених Україні західних озброєнь для ударів за межами української території,  українська сторона має самостійно ухвалювати рішення про те, як найкраще розпоряджатися цією зброєю. Про це держсекретар США Ентоні Блінкен заявив на слуханнях у комітеті із закордонних справ Палати представників Конгресу, пишуть Радіо Свобода та Держдеп.

Так, члени Конгресу під час слухань запитали, чому адміністрація Джо Байдена забороняє Україні використовувати американську зброю для ударів по цілях на території Росії. Вони виступили із твердженням, що прихильником такої заборони є радник із національної безпеки Джейк Салліван, а от Конгрес у своїх рішеннях про виділення Україні допомоги таких обмежень не встановлював.

У відповідь Блінкен сказав, що завдання США та їхніх союзників – постачати Україні ту зброю, якої вона потребує для відбиття російської агресії.

- Ми надали Україні необхідну допомогу. Фактично Сполучені Штати згуртували 50 країн по всьому світу, щоб стати на захист України і не дати їй бути стертою з мапи, як того прагне Володимир Путін. Ми згуртували міжнародну спільноту, щоб розділити цей тягар, - сказав він.

  • 17 травня Пентагон заявив, що Україна може використовувати зброю від США лише в межах своєї території. Того ж дня Зеленський у розмові з журналістами сказав, що не можна забороняти Україні застосовувати західну зброю для ударів по Росії, тому що це частина захисту, а не напад.  
  • 3 травня міністр закордонних справ Великобританії Девід Кемерон під час візиту до Києва заявив, що Україна має право бити по РФ британською зброєю.