Завантажити ще

САП підтвердила, що проводить обшуки в НАБУ через витік інформації

САП підтвердила, що проводить обшуки в НАБУ через витік інформації

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та поліція проводять обшуки в Національному антикорупційному бюро (НАБУ) в рамках розслідування про витік інформації в кримінальній справі щодо "Великого будівництва". Про це написали "Українська правда" та головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов з посиланням на джерела, а згодом факт обшуків підтвердила САП.

- Відповідне провадження розпочато після службової записки викривача – співробітника НАБУ. Зауважимо, що жодних обшуків або слідчих дій в приміщеннях НАБУ за ініціативою прокурорів САП не проводилося. У вказаному кримінальному провадженні здійснювався обшук виключно за місцем проживання чинного співробітника НАБУ – детектива одного з підрозділів, - повідомили в САП.

За інформацією САП, через недостатність ресурсів до обушків залучили Нацполіцію. Поліцейські при цьому не мають доступу до матеріалів розслідувань Національного бюро.

За даними "УП", слідчі дії відбуваються у детективів НАБУ та фігуранта справи - ексголови Броварської РДА Георгія Біркадзе. Підставою для обшуків є розголошення даних досудового розслідування представниками НАБУ в інтересах бізнесмена Юрія Голика, який є фігурантом антикорупційного розслідування по "Великому будівництву".

Бутусов пише, що керівник САП Олександр Клименко залучив до дій проти НАБУ  Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції, який нібито виконує команди заступника голови Офісу президента Олега Татарова.

  • 8 березня НАБУ та САП оголосило про підозру підряднику, який вкрав 14,8 мільйона гривень в рамках програми «Велике будівництво».
  • «Велике будівництво» — урядова програма, ініційована президентом Володимиром Зеленським у березні 2020 року. 
Новини по темі: НАБУ САП