17 червня
Завантажити ще

Туск розповів, чого очікує від комісії з розслідування російського впливу на Польщу

Туск розповів, чого очікує від комісії з розслідування російського впливу на Польщу
Фото: p.pl

Новостворену польську комісію з розслідування впливу Росії та Білорусі на політику країни очолить голова Служби контррозвідки Ярослав Строжик. До її складу увійде від 9 до 13 осіб. Серед них будуть не політики, а чиновники, експерти та представники різних служб. Про це на пресконференції розповів прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, передає wprost.pl.

- Сподіваюся, що до кінця року більшість справ, які останніми роками обурювали громадянське суспільство і були пов’язані часом навіть із загадковими обставинами, матимуть опис, не обов’язково пояснення, тому що це не слідча комісія... Я хотів би, щоб завдяки роботі цієї комісії атмосфера у Польщі, суспільне життя у Польщі були звільнені від цього непосильного тягаря спекуляцій, здогадів, сотень публікацій, телепередач, десятків книжок на цю тему, - сказав Туск.

Комітет матиме кілька місяців, щоб представити свої висновки. Прем'єр-міністр хоче побачити перші результати після виборів до Європарламенту, які відбудуться 6-9 червня. Результатом роботи комісії стануть звернення до прокуратури та висновки про те, чому розслідування деяких справ призупинили у попередні роки.

  • 10 травня Туск заявив про створення комісії, яка розслідуватиме вплив Росії та Білорусі на політичне життя країни. Одним із пунктів роботи комісії буде ситуація на кордоні з Білоруссю.
  • Про комісію з розслідування впливу Росії заговорили після того, як польський суддя Томаш Шмідт попросив політичного притулку в Білорусі. Він є фігурантом справи про роботу на іноземну розвідку. 
     
Новини по темі: Польща