Завантажити ще

Частина українських військових завершили навчання з обслуговування F-16 у Нідерландах

Частина українських військових завершили навчання з обслуговування F-16 у Нідерландах
Фото: Wikimedia.org

Частина українських військовослужбовців, що відправились до Нідерландів на навчання для обслуговування F-16, вже закінчили тренування. Як повідомляється на сайті міноборони Нідерландів, мова йде про 10 військових.

Відомство нагадало, що країна погодилася надати Україні щонайменше 24 винищувачів F-16. Українці вчились обслуговувати всі важливі для пілота винищувача системи. Йдеться про шолом, кисневі системи та парашути на борту.

Тренування також містило складання та перевірку аварійно-рятувального пакету. Це дозволить пілоту вижити протягом декількох днів після аварійної посадки. Він містить, серед іншого, їжу та медикаменти.

Навчання готує курсантів до всіх можливих ризиків під час польотів на F-16, а також повинно забезпечити кращий захист для українських пілотів. Програма занять була розроблена кластером обладнання для забезпечення безпеки польотів (VVU).

- Пілоти F16 фактично віддають своє життя в руки солдатів, які обслуговують літаки. Щойно вони злітають, вони знають, що можуть покластися на знання і навички цих людей і що літак буде в порядку, – сказали в міноборони Нідерландів.

Нідерланди  є одним з ініціаторів створення Європейського навчального центру F-16 (EFTC) в Румунії. 11 літаків F-16 вже надані в розпорядження EFTC.  

Нагадаємо, міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен на 22-му засіданні Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн") оголосила про передання Києву партії бойових машин піхоти YPR-765. Міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес оголосила про відправлення в Україну другої партії танків Leopard, а також іншої військової допомоги.

Новини по темі: Нідерланди винищувач F-16