Завантажити ще

Президент Грузії наклала вето на скандальний закон про іноагентів

 Президент Грузії наклала вето на скандальний закон про іноагентів
Фото: facebook.com/zourabichvilisalome

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі в суботу, 18 травня, оголосила, що наклала вето на скандальний закон про іноагентів, який спровокував масштабні акції протесту в країні. При цьому парламент Грузії може здолати вето президента та остаточно схвалити документ. Про своє рішення глава держави повідомила у Facebook.

– Сьогодні я наклала вето на "російський" закон. Цей закон за своєю суттю та за своїм духом – російський закон, який суперечить нашій конституції та суперечить усім європейським нормам, настільки, що перешкоджає нашому європейському шляху, – заявила Зурабішвілі у зверненні до грузинського народу. - Документ із президентським вето повернуть грузинському парламенту сьогодні. Цей закон не підлягає ні змінам, ні вдосконаленню, і тому дуже просте вето – цей закон має бути скасовано.

Грузинська конституція передбачає право парламенту обійти вето президента. І для цього керівна партія "Грузинська мрія" має достатню кількість голосів, зазначає агентство SOVA. При цьому конституція не визначає строків подолання вето президента.

Новини по темі: Грузія Президент Закони